Yatırım yapmaya başla!

39 Yıldır Garajda Tutulan “Ford Mustang Mach 1” Satışa Çıktı!

39 yıl boyunca özenle saklanan ikonik Mustang Mach 1'lerden biri satılmak üzere gerçek dünyasıyla buluşturuldu.
39 Yıldır Garajda Tutulan “Ford Mustang Mach 1” Satışa Çıktı!

Muscle Car’ların yetkili ismi olan Mustang Mach 1‘lerin kalan temiz bir örneğine bakıyoruz. Tam olarak sıfır kilometre olmasa da vücut yapısı ilk günkü tazeliğini koruyor. Mach 1, 1969 yılında üretime alındı. Amacı Mustang’in performans tarafını temsil etmekti. Ford’un Heritage programı altında çalışmalar 2004 yılına kadar sürdürüldü ve bitirildi.

2018 yılına geldiğimizde Mach 1 efsanesinin yeniden canlandırılması gündemdeydi. Son nesil Mustang üzerine oturtulacak yapı, eskisinin tadını verir mi bilmiyoruz! Karşımızdaki siyah örnek uzun yıllar binilmeden korumaya çalışılmış. Asfalta çıkış yaptığında farklı kişi tarafından kullanılmış ve satışı sonrasında iklim kontrollü bir garajda tutulmuş. Bakalım detaylarda başka neler varmış!

Özel aracın satışı için eBay ilanlarına koyulmuş.

1969 yılında satın alınan Mustang Mach 1, 9 yıl sürüldükten sonra farklı bir kişiye satıldı. O yıllarda spor arabadan fazlası olarak görülen bu kas geçit aracı, değerini daha fazla bilecek biri ikinci el şekilde satın alıyor ve 39 yıl boyunca binmiyor.

Mustang Mach 1 özel bir garajda kontrollü şekilde saklanmış.

Siyah Amerikan’ın tozları üzerinden atıldığında boyasının canlı durduğu görülebiliyor. Üzerindeki lastikler orijinal ve fabrikasyon. Alt takımlarında bölgesel paslanmalar olsa da bu hiç önemli değil.

Kupasının parlak malzeme kısımlarında bir paslanma söz konusu değil.

Dediğimiz gibi en büyük nedeni iklim kontrollü garajda tutulmuş olması. Bazen binilmeden korunan bu otomobiller acaba ileride ne kadar değerli olacağı hesaplanıpta mı girişimler yapılıyor. Elbette zenginlerin otomobilleri için yaptırdığı garajları görünce bunun tamamen tutku olduğunu anlıyoruz.

Siyah rengi üzerine yapılan sarı şeritler Mach 1’i fazlasıyla çekici gösteriyor.

Tampon, far ve kapı altı çıtaları krom şekillerle zengin gösterilse, kapı ortasından geçirilerek arka bagaja dönülen sarı renk şerit, Mach 1 yazısı, arka kısmında tamamlayıcı olmuş.

Aracın sağlık bir şekilde çalıştığı ve çalışmayan aksamının olmadığı söylendi.

39 yıldan sonra dışarıya çıkartılan Mustang’in gerekli bakımları yapılmış. Motoru için bir ustaya götürülerek çalıştırılmış. Ve bir sorun görülmemiş. eBay’de gösterilen spor ikonik model için bu zaman kadar 47 teklif gelmiş.

4 günden beri ilanda olan özel Mustang Mach 1, şu anda 50.000 dolara ulaşmış. Açık artırma ne zaman kadar veya başka bir deyişle satıcı ne zaman bunu bitirir bilmiyoruz. Anladığımız kadarıyla verilen ücret tatmin etmediği sürece satıştan vazgeçilebilecek. Satılırsa eski sahibinin baktığı gibi iklim kontrollü bir garaja mı gidecek? Yoksa 50 yıla yazık olabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum