Yatırım yapmaya başla!

Opsiyonları Bile 375 Bin Dolar Olan Pagani Huayra Açık Artırmaya Gidiyor!

Çoğu kişinin sahip olamayacağı cinsten olan bir otomobil satışı daha. Pagani'nin sınırlı ürettiği bir Huayra serisi, aşırı pahalı opsiyonlara sahip.
Opsiyonları Bile 375 Bin Dolar Olan Pagani Huayra Açık Artırmaya Gidiyor!

RM Sotheby vitrini her zaman olduğu gibi olağanüstü bir otomobilin satış aracılığını yapmaya hazırlanıyor. Horacio Pagani‘nin sahip olduğu otomobil şirketi, 1992’de kuruldu ve henüz 27 yaşında. Ancak şu var ki araçları çoğu teknoloji ve firmaların ötesinde. Dünyada sonradan sivrilen Koenigsegg ile olan hipercar kapışmalarını da izlemekten hiç bir zaman sıkılmayacağımızı da ayrıca belirtelim.

Belirli zamanlarda Pagani’nin Huayra’larından bazılarının satışlarını paylaşmıştık. Son satışta bir Huayra örneğine uygun fiyat verilmişti. Uygun dediğimize bakmayın, 3.6 milyon dolardan söz ediyoruz. Gelen bu son İtalyan da açık artırmaya girecek. Üzerinde sahibinin özel olarak istedikleriyle bile 2 adet Rolls Royce modeli alabilirsiniz!

2014 yılında üretimden çıkan Huayra, 2015’te Connecticut’taki Miller Motorscars tarafından sahibine temsil edilmiş.

Aracın bir takma adı var ve o da “Scozia” olan İtalyan egzotik, sahibi tarafından biraz tarifsiz olsun diye parayı sorun etmemiş. Ferrari’nin Grigio Silverstone boyası ile kaplatılmasını isteyen sahibi siyah fren kaliperleri, yükseltilmiş park sensörleri, karbon fiber ön ayırıcı ekletmiş.

Milyonluk bir aracın sonsuz kişiselleştirme opsiyonlarında imzalama bile var!

Dünyada 25 örneği olan arabasını teke düşürmeye çalışan Huayra sahibi, 20.000 dolar değerinde bagaj seti ve Pagani fabrikasından gelen her kişinin imzası atılmış. Buraya kadar olan kısımlara Scozia’nın fiyatına fazladan 153.776 dolar eklenmiş.

Bittiğini zannediyorsanız henüz değil.

Üretimi biraz öne çekerek, üzerine Tempesta paketinin eklenmesiyle Huayra’ya 221.739 dolar daha ödenmiş. Paranın karşılığında yeni bir alt gövde, özel tampon ayırıcıları, arka difüzör, dört yönlü ayarlanabilir Ohlins amortisör, yeni 20 inç ön ve 21 inç arka lastik verilmiş.

Müzayede evi aracın tahmini gidebileceği değeri verdi.

Ağustos ayında açık artırmaya çıkacak Pagani Huayra ile 2.414 km yol yapılmış. Hipercar sınıfı için iyi bir gezinti rakamı. 2014 model bu İtalyan egzotik otomobilinin 2 milyon dolardan aşağı bir rakamda olmayacağı belirtildi.

Satış haberlerinden edindiğimiz tecrübeye göre aracın daha yüksek bir fiyata satılacağını düşünüyoruz. Fiyat vermek gerekirse de en az 3 milyon dolara gideceği kanısındayız. Bakalım Ağustos ayı ne kadar sıcak geçecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum