Yatırım yapmaya başla!

Satılık LaFerrari Motoru mu? 4 Tane Lamborghini Urus SUV mu?

Ferrari'nin de artık bıraktığı doğal emişli motorların son örneklerinden 6.3L V12,eBay'de akla zarar bir paraya satılıyor!
Satılık LaFerrari Motoru mu? 4 Tane Lamborghini Urus SUV mu?

Sanırız LaFerrari’nin aspire edilmiş doğal emişli motorunun değerli bir taşla yapıldığı bulunmuş. Espirili yaklaşımımızın bir nedeni var, o da 6.3 V12’nin yıldan yıla müthiş değer kazanması. Spor araba dünyasında sistemi en iyi şekilde araçları hızlandıran motorlara sahip olan Ferrari, her daim üniteleriyle övünür. Doğal emişin azaldığı, hatta yakın zamanda tek kapılarla göremeyeceğimiz bir döneme girdik.

LaFerrari, 500 adet çıkartıldı ve sonradan eklenen 210 adet Aperta ile aşırı değerli diyebiliriz! Nasıl oluyorsa birileri bu aracın motor aksamına ulaşarak, sahibi oluyor. Bir aracın dinamiklerindeki en büyük rol motorlardır. 2017 yılında 322 km’deki bir LaFerrari motoru 285 bin dolara satılmıştı. Hazır olun şimdiki bunun 3 katı!

eBay‘de satılığa çıkartılan İtalyan motor 32 km’de ve sanki hiç bir beden altında görev almamış.

2017 LaFerrari motoru web sitesinde 800.000 dolara satılıyor. Bizler binlerce kilometre ötesinden tepki verip, “motor yerine 3 tane Rolls Royce al” karşılaştırmalarımıza karşı, satış için eBay’den %75 olumlu geribildirim alınmış. İkinci kez satılan Alfa Motor, ödüllü ve üstündeki karoseri beklemediğiniz şekilde hızlandırabiliyor.

Herkesin mutlaka tek merak ettiği kısım bu motor adamın eline nasıl ulaştığı. Paralı bir araba avcısı olabilir mi? Bize göre öyle. Gidip Ferrari’den motor ünitesi satın alamayacağınıza göre birisi kazalı bir LaFerrari’nin peşinden koşup, komplesini almış. Takıldığımız kısım ise km sayacında 32 yazan Ferrari, teslimattan 5 dk sonra mı kaza yapmış? En sağlam kaynaklarımız bile cevaba soru işareti bırakıyor.

6.3L, emin olun ki LaFerrari’nin üzerinde olduğu için yani isimle çok değerlenmiş.

Konuyu açacak olursak; 2012-2017 yılları arasında üretime alınan Ferrari F12 Berlinetta da 6.3L V12’li doğal emişli motoru kullanıyor. F12, 740 beygir gücün yanında 690 nm tork sağlıyor. Kalkış hızı 3.1 saniye. İşte bu değerlerle hacimli motor, LaFerrari’de de kullanıldı. Yılına takılmayın zira ödüllü ve bundan sonraki gelecek 3 Ferrari modelini daha besleyecek kapasiteye sahip.

İtalyan marka LaFerrari’yi ortaya çıkartırken onun hibrit yapıda olacağını söyledi. Neredeyse 1 milyon dolar olan motorun yanında fark olarak bir elektrik destekli motor yer alıyor. O yüzden de 963 beygir güç ve 900 nm tork gibi kulağa hoş gelen rakamlar çıkartıyor. 2 yıl önce yarı fiyatına satılan ve geçen süreçte astronomik ücretle gösterilen 6.3L V12 ilanının bir yanda da şaka olduğunu düşünüyoruz. Madem değerli, onu kırılmaz cam içerisinde, çerçevesi olan bir yerde muhafaza edilmesi gerekli! Ben ortaya attım tutan olursa gibi bir izlenim de bırakmadı değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum