Yatırım yapmaya başla!

3 Milyon Dolarlık Koenigsegg Jesko’nun Özel Anahtarına Yakından Bakın!Cenevre Fuarı’nın hız canavarı Koenigsegg Jesko‘nun anahtarı bir video şeklinde gösterildi. Ayrıca özelliklerinden de bahsedildi. 1994 yılında kurulan İsveçli markanın son eseriyle, Bugatti Chiron rekabetine artık takılı kalınmadığını düşünüyoruz. Özelliklerini tekrar hatırlatmadan önce Jesko’nun işlevsel anahtarından bahsedelim.

Koenigsegg’in işi hız olsa da lüks kavramları araçlarına uygulamayı bırakmıyor. Regera Hypercar için yaptığı anahtarın, 40 karat elmasla harmanlayıp, fiyatının da 250 bin dolar civarlarında olduğunu söylemişti.

Jesko anahtarının ne kadarlık bir değeri olduğunu bilmesek de rozet biçiminde yine pahalı duruyor. Anahtar üzerine 6 fonksiyon tuşu yerleştirilmiş. Açma-kapama dışında elektrik fiş kapağı ve aracın panellerini kontrol edebilecek bir düğme yerleşimi görüyoruz.

Hayalet fonksiyonlu anahtarlık tek düğme ile Jesko’yu cyborg pozisyonuna alıyor. Kaput, kapılar ve bagaj aynı anda açılıyor. Bu gerçekleştirten sonra manzara da müthiş oluyor.

Koenigsegg koruma amaçlı kapılara sensör yerleştirmiş. Sensörlerin işlevi, siz düğmeye bastığınızda araç etrafında kapıların açılmasını engelleyecek durum varsa bir yere çarpmasına izin verilmiyor.

125 adetlik üretim sınırlamasıyla imalat sürecine girecek Jesko’nun 5.0L V8’den Chiron’un ürettiğinden daha fazla güç alınmıştı.

Normal seyrinde Jesko 1.280 ps ile hareket ediyor. 1.500 nm tork ve 1.600 ps gücü yakalamak için E85 etanol yakıtı devreye giriyor. Butik bir şirket olmasına rağmen Koenigsegg aktarım organlarında en iyi mühendislik ürünlerini çıkartabiliyor.

O yüzden dünya asfaltında 483 km/h ile giden yasal bir yol arabasının bu sınıra gelmesini merakla bekleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum