Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Polestar’ın Tesla Model 3 Rakibi “2 Serisi” Sert Bir Çıkış Yapacak!

İsveçli performans firması Polestar'ın 2 Serisi sedanın özellikleri hakkında iddialı şeyler söylendi. Detaylar haberde...
Polestar’ın Tesla Model 3 Rakibi “2 Serisi” Sert Bir Çıkış Yapacak!
Yorum

Polestar, biliyoruz ki Volvo’nun performans birimiyken, bağımsızlığını ilan ederek markalaşma yolunu seçmişti. Adımlarını gerçekten ses getirecek şekilde atan İsveçli şirket, 1 Serisi ile hibrit gücünü sunmuştu. Polestar 1 aynı zamanda melez ünitenin elektrik kısmından en çok menzil rakamı vermesiyle de dikkat çekmişti.

Bu senenin Şubat ayında firma planlarını açıklamıştı ve Tesla Model 3 karşısına çıkartacağı Pole-2’den bahsetmişti. Gelecek aktarım organları Amerikalı şirketin sunduklarından aynı veya daha iyi olacağı söylenmişti. Carscoops‘un haberinde Polestar 2’nin bir takım özellikleri ve ne zaman çıkacağı açıklanmış. İşte haberin detayları..

Polestar 2 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Gösterilecek

Polestar 2 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda GösterilecekŞirket, ucuz aracının 2019 yılının Mart ayında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya ile tanıştırılacağını söyledi. Markanın ilk modeli olan 1’in 150 bin dolar başlangıç fiyatına karşı 2’nin 46 bin dolar başlangıç fiyatı olacağı söylendi. Böylelikle Tesla Model 3 ile satış rakamı konusunda aynı çemberde olacaklar.

Polestar 2 ile ilgili can alıcı kısımlar buralar değil! Goodwood Festivali’nde geçen konuşmalarda yeni performans sedanının tamamı elektrikli olarak, 500 km menzille geleceği fısıldandı. Yani Model 3 ile aynı olacak.

Hızlar üzerine yapılan konuşmalarda Pole-2’in 4.7 sn civarlarında 100 km/h kalkması bekleniyor. Model 3’te ise 5.1 saniye kalkış süresi veriliyor. Bu kısımda atlamamız gereken kısım ise Tesla’nın 3.5 sn’de kalkış yapabilen roket takviyeli bir Model 3 düşüncesi!

AWD opsiyonu ile sunulacak ve CMA platformunda üretilecek Polestar 2, süphesiz özel bir mimariye sahip olacak. Sonuç olarak gelecek sene Polestar 1’in yollara çıkartılmasından sonra sıra 2’ye gelecek ancak üretim süreci 2021 yılını bulabilir. Şimdi ise İsveçli performans firmasından gelecek yeni haberleri bekleyeceğiz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu