Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Lamborghini de Hibrit Motora Geçiş için Hazırlanıyor!

Lamborghini'de elektriğin gücünden yararlanacak. 2021 yılında Aventador'lar hibrit motorla üretilebilir!
İtalyan Lamborghini de Hibrit Motora Geçiş için Hazırlanıyor!

Günümüze kadar sabit kalıplarla gelen şirketler artık biçim değiştirmeye başladır. Turboyu çok sevmeyen bazı süper spor otomobil şirketleri bile, güçlerini artık bu yardımcı üniteden alıyor. Diğer taraftan temiz hava sahası için ülke ve şirketler aynı masaya oturarak, en çok verimin nereden alınacağını tartıştılar. Sonuç olarak fosil yakıttan vazgeçip, elektriğe yöneldiler.

Doğal emişli motoruyla muhteşem hızlara çıkabilen boğalar, sanırız akıma ayak uydurmak zorunda kalacak. Gerçekleştiği takdirde otomotivde artık en üst motorlar V12 ve 6.0L ile anılmayacak. Peki Lambo hibrit yeniliğini ne zaman ve hangi modeli ile düşünecek?

The Drive‘ye göre 2021 yılında yardımcı elektrik motora sahip bir Aventador görebiliriz.

“Derinden gelen, gür motor sesleri dursun da ne yaparlarsa yapsınlar” seslerini şimdiden duyabiliyoruz. Ferrari, Porsche veya bir Aston Martin’in motor sesleri harika olabilir ancak Lamborghini bunu “lider benim” tonlarında çıkartıyor.

Plug-in hibrit motorla eşleştirilecek benzinli motorun V12 olması uzak gözüküyor. Silindir sayılarında eskiden cüretkar davranan Mercedes, Lamborghini’nin kendisi de 4.0L V8‘lere gelen turbo takviyeyle açıkları kapatıyorlar. 2021 yılında gelmesi planlanan Aventador Plug-in hibrit’in bu işte bir başlangıç olacağı söyleniyor.

Lamborghini’nin CEO’su Stefano Domenicali, “2021 yılı civarında, Aventador’un yerine gelecek olan yeni model, V12 motoruna bir de elektrik motoru ekleyecek. Aynı durum Huracan’ın yenileceği zaman da ondaki V10 motor için geçerli olacak. Hem emisyon değerlerini düşürmek, hem de performanstan ve Lamborghini’nin muhteşem motor sesinden ödün vermek istemiyorsanız tek çare plug-in hibrit motorlar. Fakat V6 motorlu bir plug-in hibritin, Lamborghini araçlarına yeterince performans sağlayamayacağını gördük. Bu sebepten ötürü V8 motorlu plug-in hibritler üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmada da henüz son aşamalara gelinmedi.” dedi.

Yukarıdaki korkularımızın CEO tarafından tamamen yok edildi. Motor sesiyle ilgili bir sıkıntı olmayacak.İkinci aşamada ise Huracan sahne alarak elektrikle buluşturulacak. Tahminlere göre ise gücün 1.000 ps üzerinde olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum