Yatırım yapmaya başla!

VW ve Range Rover’dan Sonra Cabrio SUV Yapısına BMW’de Katılıyor!

Gönderilen yeni bir görselle BMW'nin de X2 üzerinden cabrio SUV yapısına gireceğini anlıyoruz.
VW ve Range Rover’dan Sonra Cabrio SUV Yapısına BMW’de Katılıyor!

Şimdilik abartı veya hayal gelebilir. Hatırlatalım Land Rover‘da üstü açık SUV yapacağım dediğinde yine garip tepkiler verilmişti. BMW’nin kafasında şu aralar karizmatik SUV’u X2‘nin üstünü açmak var. Sanırım yeni trend bu olacak. Geçtiğimiz haftalarda Honda CR-V’nin cabriolet yapısını sizlere göstersekte, onun 1 Nisan şakası olduğunu sonradan öğrenmiştik.

Genellikle sedan olsun SUV olsun BMW, modellerini daha fazla güçlü yapabilmek için projelendirirdi. Yüksek yapıdaki bir arabanın havadar olması aslında hiçte kötü bir fikir gibi gelmiyor. Hamann’ın dokunuşlarıyla gördüğümüz Evoque‘nin kendine has bir duruşu olmuştu.

X2’nin cabriolet hayalini farklı tasarımcılar kaleme almış.

Genel yapısı X2’den ayrı tutulmamış. Görünürde sadece tavan kısmını yapmayıp veya keserek bir işlem gibi gelse de tabi ki öyle değil. Son nesliyle kendinden emin bakışlar sergileyen X2, üstü açık yapısında da sportif olmayı başarmış.

Bir de bunun X2M ile güç gösterisi hayali kulağa hoş geliyor. Ön hava girişleri ve yavaş yavaş büyütülen ızgarası beni daha hızlı bir yapı düşüncesine yönlendirdi.

Rekabet savaşları otomotivde son yıllarda daha da kızıştı.

Bir yandan platformların ortak olup, en yan yana gelmeyecek firmaların birlikte çalışmaları garip olsa da yine de ülkeler arası savaşların arttığını söyleyebilirim. Range Rover üstü açık 4×4 versiyonların açılışını yapsa da gerekli olan hareket enerjisini istediği gibi sağlayamamıştı. O yüzden durgun zamanlarından, VW ve BMW’nin yararlanmak istediği gözüküyor.

Tavansız karoserin mutlaka AWD yapılı araçlarda ilgi çekeceğini ve en başta farklı olmak amaçlı alınıp, sonradan alışkanlık yapacağı düşüncesi ağır basıyor. BMW, güçlü dört kapılı X2’lerde kullandığı motor seçeneklerinin aynılarıyla yoluna devam edecektir. Kaynaklarımıza göre BMW tarafı bu işe gayet ciddi bakıyor. Çünkü daha bu kısım istenilen ivmeye gelmedi. Biraz hızlı ve yapısal olarak akıllı davranılırsa, bu işten karlı çıkılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum