Yatırım yapmaya başla!

2020 Yılında Chrysler “Portal Concept” Modelini Üretime Alıyor!

Chrysler, uzun bekleyişlerin ardından 2020 yılı için planladığı Portal aracını gösterdi.
2020 Yılında Chrysler “Portal Concept” Modelini Üretime Alıyor!

Geçen her yılda araç teknolojileri ve aldıkları şekiller inanılmaz oluyor. Amerikalı şirklet Chrysler‘de ileri teknolojiye sahip konsept modeli Portal’ı gösterdi. Şirket adına genel olarak bir yorum yapacak olursak; son yıllarda model geliştirme ve çeşitliliğini yüksek ölçüde kaybettiği söylenebilir. Chrysler adı altında diyebileceğimiz en bilindik gelişme Waymo’nun otonom sürüş tekniklerinde Pacifica minivan aracıyla çalışması.

2020 Portal Concept modelinin birden ortaya atılarak 2020’de üretilecek denilmesi açıkçası şaşırttı. Yöneticiler anlaşılan sıkıcı giden ve ayak uydurulamayan sektöre 2 yıldan az bir süre içerisinde hızlı bir giriş yapacak. Yeni konsept araç hakkında bilgiler biraz kısıtlı. Yine de motor ve yapısı hakkında yorumlar yapacağız…

Hazırlanan konseptte ilginç şeylerin olduğunu söylemeye bizce gerek yok!

Chrysler şimdilik Portal’ın her bir detayını “uçuk çizgilerde” ele almış.

Chevrolet Bolt’a benzeyen yapısı altında sağlam sunumlar yapılmış.

Kompakt yapısının ön yüzünde kalın ve “u” şeklindeki aydınlatma grubunu görmekteyiz. Biraz da PSA araçlarına benzemiyor değil!

Otonoma sahip olacak konsept aracın tampon bölgelerine birçok kamera ve sensör yerleşimleri yapılmış.

Görüntü ve sinyalizasyonda günümüzün en gelişmişlerinin kullanılacağı aktarıldı. Keza 2020 yılında çıkacak bir otomobil için fazlasının düşünüleceğine eminiz.

Portal’ın her şeyden önce kapı açılış şekilleri aracı farklı yapıyor.

Kayar kapıların bu şekilde olabileceği biraz zor gibi gelse de olmayacak anlamı da taşımıyor. Ön ve arka kapılar birbirlerine zıt yönde gidiyor. İniş ve binişlerde sizce ne kadar kolaylık sağlar?

Konseptin kupa kısmının cama entegreli yapılması ferah bir görüntü veriyor.

Tavana yerleştirilen lidar sensör aracın estetik yapısını bozmadan koyulmuş.

Portal Concept geceleri eğlenceli bir araca dönüşecek.

Chrysler yeni aracı için parti havasında aydınlatmalar düşünmüş. Ön kısımda zaten fazlasıyla verilen Led grubuna ek olarak kapı kenarlarına da aynı şiddette verilmiş.

Portal’ın kokpiti özerk sürüş izlerini taşıyor.

Sade yapılı parçalarla birlikte Portal’ın beyaz renkle ele alınan kabini iç açıcı duruyor.

Direksiyon tipi abartılı dursa da sanki katlanır bir yapıya sahip!

6 kişilik oturma düzeni olan aracın kokpitinin hali tam belli olmasa da çoğu kısmı dijital ekran yapısından oluşuyor.

Üretim modeli hakkında dediğimiz gibi fazla bir bilgiye sahip değiliz.

Chrysler ufakta olsa elektrik motorunun nasıl olacağı bilgisini verdi. 100 kWh‘lık büyük sayılabilecek bir lityum-iyon pil paketinin olacağı ve menzilin de 400 km‘yi aşacağı bildirildi.

DC hızlı şarjla 20 dakikadan kısa bir sürede 240 km’lik menzile sahip olabilecek. Şirketin Portal için 3. seviye otonom bilgisini verse de çıkışına doğru bunun seviyenin değişebileceği üzerinde de duruldu. Chrysler Portal Concept hakkında aktaracaklarımız bu kadar. Sizin bu araç hakkındaki düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum