Yatırım yapmaya başla!

Volvo 2020’de VNR Serisi Kamyonun Elektrikli Türevini Üretecek!

Volvo, aerodinamik bir yapıyla gösterdiği VNR serisi kamyonunun elektrikli bir türevini çıkartıyor. İşte haberin detayları...
Volvo 2020’de VNR Serisi Kamyonun Elektrikli Türevini Üretecek!

Elektrik konusu araçlar arasında artık daha iletken olmaya başladı. Belli başlı şirketlerin haricinde bazen de otomobil dünyasında adını duymadığımız firmalarbile EV (electric vehicle) araç imalatına soyunuyor. Yeni araç aktarım organlarını ağır tonajlı kamyon ve tırlar da benimsemeye başladı.

Taşımacılık sektörünün daha çok işine yarayacak elektrikli kamyonların ilki Tesla’dan Semi Truck ile gelmişti. Tabi o aralar Nikola Motors, Semi tasarımının kendilerinden çalındığına dair Tesla’ya dava açmıştı. Madalyonun arka yüzünde ise Volvo gözüküyor. Konunun en tecrübeli ismi, bakalım VNR Serisi kamyonda ne gibi değişimlere gitmiş.

Model hakkında fazla konuşmayan İsveçli şirket yerine çoğunluklu olarak araca bizler yorumlama yapacağız.

Dünyanın en büyük ikinci ağır yük kamyon üreticisi olan Volvo, Kuzey Amerika ve Meksika için geliştirdiği serisi VNR’nin üzerinden dizel motoru alıyor.

İlk önce şeklinde bir değişim var mı diye etrafına göz gezdirdiğimizde; daha belirgin üçgen tip Led aydınlatmalara rastlıyoruz. Olması mümkün duran ışıklı ızgara da hiç de fena durmuyor.

Aldığımız bilgilerde ise karoserin bazı açısal farklarla daha aerodinamik hale getirildiği söylendi.

Dizelden daha temiz ve sessiz elektrikli motorlara sahip olacak VNR, güçlü bir profil çizecek.

Volvo Trucks’ın Kuzey Amerika’da ürün pazarlama direktörü Johan Agebrand yaptığı açıklamada, “Volvo VNR, ağır kentsel dağıtım, drenaj ve elektrikli kamyonların en büyük etkiye sahip olacağı diğer bölgesel uygulamalar gibi uygulamalar için idealdir.” dedi.

Şimdilik güç oranları hakkında bilgimiz olmasa da gelecek sene yollara çıkartılacak FE Electric’in özelliklerini inceleyelim. Volvo FE’nin 503 ps güç üreten iki adet elektrik motorla hareket edecek. Ve 850 nm tork üretecek.

200 – 300 kWh lityum-iyon pil paketine sahip olacak FE EV Truck, 200 km tek şarjla gidebilecek. Pillerin bitmesi Volvo için sıkıntı değil. Çünkü sahip olduğu 150 kW CCS2 şarj cihazı, pillerin 1,5 saat gibi kısa sürede dolmasını sağlıyor.

VNR’nin de tamamı elektrikli olması durumunda motor değerleri aşağı yukarı FE gibi olacaktır. Çıkışı 2020’yi bulması beklenen kamyon hakkında verilen bilgiler şimdilik bu kadar. Volvo’nun yeni elektrikli kamyonundan gelecek farklı bilgileri yine sizlere en hızlı şekilde vermeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum