Yatırım yapmaya başla!

Toyota 2020 Yaris’e Farklı Performans Varyantları Getiriyor!

Toyota, makyaj operasyonu tamamlanan Yaris'in şaşıracağımız bir WRC halini gösterecek.
Toyota 2020 Yaris’e Farklı Performans Varyantları Getiriyor!

2020 model yılı olarak tanıtımı yeni gerçekleşen Yaris‘in farklı versiyonlarının geleceği söylendi. Auto Express‘in haberine göre Japon marka işi biraz daha özelleştirmek adına aracının WRC tabanlı bir şeklinden de söz etti. Bu sıcak modeller, Yaris’in segmentindeki 5 kapılı ateşli hatch modellerle mücadelesi için önemli.

Son nesil Yaris’in WRC pistlerinde koşturacağı ve bunun sınırlandırılmış bir modelle belirli kişilere verilebileceği söylendi. Avrupalı mini Japon’un TNGA’nın özel olarak nitelendirilen GA-B tabanına geçirilmesi, her yönden modeli modern, sağlam ve şekilleriyle cazip bir araç yaptı. Gelin detaylara birlikte bakalım;

Toyota, Yaris’in performans tarafını bu neslinde daha fazla önem verecek.

Detaylı bir makyajın ardından Yaris’in olağan GR Sport ve GRMN varyantlarının biraz daha geliştirilerek gelmesi gündemde. Yazılanlara göre WRC’nin homologasyonlarının tamamlanacağı ve özel bir seri olarak satılacağı aktarıldı. Yasal yol durumlarını gerçekten halledebilirler mi bekleyip göreceğiz.

Toyota’nın Avrupa yöneticilerinden Matt Harrison, “GRMN ile araçlar arası daha fazla bağlantı kurduk. İlginç bir deneyimdi ve çok şey öğrendik. Geleneksel Yaris müşterileri değil, farklı bir grup tarafından talep geldi.” dedi.

Harrison, GR ürünlerin stratejisi çok farklı. GR Sport versiyonlarla gündelik kullanılabilecek, ucuz ve hızlı arabaları hedeflendiklerini söyledi. Yönetici, konuşmasının devamında, Gazoo’dan gelecek hamleler için çok uzun bir zaman beklemeyeceğimizi söyledi. Yasal karayolu ile pist arası kurulacak özel bağlantılarla Toyota’nın elini güçlendireceğini açıkladı.

Gazoo Racing’in sorumlusu Shigeki Tomoyama, “Gelecek nesil ralli Yaris için bir homologasyon yol arabası hazırlayacağız. Bir yılda 25.000 tane üretmeyi taahhüt etmek zorundayız, bu nedenle GRMN gibi sınırlı bir sürüm olmayacak.” dedi.

Sanırız söz konusu aracın, gözden geçirilmiş süspansiyonu dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikleri içeren, temel yollar ve ralli otomobili yardımcı olmak için tasarlanmış, farklı bir aero paket içindeki bileşenlerle, WRC kurallarına göre izin verilen devasa arka kanat daha spesifik bir araç şeklinde gelecek gibi duruyor.

Toyota’nın Yaris’in performanslı tipleri haricinde Gazoo’nun homologasyonları tamamlanmış bir WRC haliyle gösterilecek olması, açıkçası biraz heyecanlı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum