Yatırım yapmaya başla!

2020 Toyota Yaris’in İki Farklı Prototipi Nürburgring Pisti’nde Görüntülendi!

Toyota'nın son neslinde Mazda 2 ile üretim kararı alınan Yaris, Almanya'da test edilirken yakalandı.
2020 Toyota Yaris’in İki Farklı Prototipi Nürburgring Pisti’nde Görüntülendi!

Toyota’nın süper minisi Almanya’da test edilirken objektiflere yakalandı. Markanın B segmentinde yarıştırdığı Starlet‘in bitirilmesi ardından Yaris ismiyle 1998 yılında alanındaki yarışa devam edilmişti. 3 nesildir devam eden üretimin yanına, kompakt bir sedan isteyenlere de Amerika’da dört kapılı sedanı sunulmuştu.

Mazda ile alınan ortak bir kararla 2 Serisi ile üretimi aynı platforma dayandırılacak Yaris‘in Gazoo Racing kamuflajıyla Nürburgring asfaltında görüldü. Üzerindeki örtü yoğun olarak yapıştırılsa da parça detaylarına yorum yapılabilir.

Yaris’in normalden biraz daha gözümüze kaslı geldi. Bu da onun GR Sport versiyonuna işaret ediyor.

Yaris’in “X” tasarım ön yüzünden uzaklaşılmadığını anlıyoruz. Son neslinde Clio 3’e benzeyen far yapısı bırakılıp, daha moderni ile değiştirilmiş. Izgara kısmında geleneksel Toyota izlerinden farklı olarak hava mazgalları iki ayrı bölüme alınmış.

Yeşil Cehennem görüntülerinde aracın sarılı olduğu kamuflaj tipinden dolayı Yaris’in 200 beygirlik GR versiyonu olasılığı artıyor.

Yaris’in yol üzerinde verdiği açılara bakılırsa, biraz vücut geliştirme yapmış ve cam açıları daha kavisli olmuş. Kesin olmamakla mini modelin yüksekliği biraz daha artırılmış olabilir.

Geçelim yakalanan ikinci Yaris prototipine

Siyah-beyaz kamuflajlı Toyota’nın B sınıf otomobili, mercekli duran farlarının ardından çamurluk duruşlarının şişirilmiş olduğu gözüküyor. Zaten arka kısmına geçtiğimizde bu büyütülmeyi tampon ile beraber daha net çözebiliyoruz.

Göze çarpan diğer detaylarda; arka camın altına verilen düz çıkıntı. Buranın da bir ışık şeridine ev sahipliği yapacağına inanılıyor. Onun dışında bagaj kapağının içe doğru kavisli bir şekil aldığı da örtüsü altından anlaşılıyor.

Sadece tek açıdan yakalanan kokpit resminde, fiziksel tuşlara sahip ortaya üst bölüme konumlu dokunmatik ekran duruyor. Mazda 2 ile aynı noktada üretilecek Yaris’in motorları hakkında değişim veya eklenme konusunda henüz denilen bir şey yok. Zaten hibrit olarak çıkan mini modelin en fazla tamamı elektrikli tipi düşünülebilir. GR Sport hariç!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum