Yatırım yapmaya başla!

2020 Toyota Yaris’in Fotoğrafları Sızdırıldı!

Toyota'nın mini hatchback aracı Yaris'in yeni Avrupa yüzü gösterildi.
2020 Toyota Yaris’in Fotoğrafları Sızdırıldı!

Toyota’nın mini 5 kapılısı Yaris‘in bir yandan testleri sürerken, beklemediğimiz bir anda üretim hali karşımıza çıktı. TNGA platformunda yapısı oluşturulacak Yaris’in sizlere olabilecek ilk tasarım detaylarını göstermiştik. B segmentinin en iddialısı olabilecek tasarımsal ve teknoloji paketlerine sahip olacağını da söylemiştik. Gösterilen bu mavi fırtına Avrupa Yaris’i olarak geçiyor. Ayrıca Asya pazarı için de olduğu söylenebilir.

Japonya’da Vitz olarak çıkan Yaris, yeni Toyota modellerinin bir küçük yansıması gibi duruyor. İyileştirmelerin çok iyi olduğu ve sınıfında bu sefer daha başarılı olacağını düşünüyoruz. En azından bu son nesil 2020 Yaris’te tasarımına biraz daha fazla duygusallık katılmış.

Yaris’in bakışları hiç de yabancı değil.

2020 Toyota Yaris GörselleriBeklediğimizden daha yansıtıcı gelen Yaris, C-HR’ın yolundan ilerlerken biraz da Corolla tarafından dokunuşlar almış. Geniş bir ızgara ve tampon ile olan şekil dönüşleri, harika. En dikkat çekici kısım olan farlar, DRL LED’in yerleşimi ve yapının genel şekli, iyi düşünülmüş.

Tamponun yan kısımlarına yapılan şişkin duruş biçimi, modanın takip edildiği ve aracı daha fazla geniş gösterilmek istendiğini vurguluyor. Ayrıca kıvrımlar araca bir GT görüntüsü katmış.

2020 Avrupalı Yaris, bazı kısımlarda ilkleri yaşıyor.

2020 Toyota Yaris Görselleri Tasarimi2020 Yaris’in mimarisi TNGA’ya dayanan ve daha özeli olarak nitelendirilen GA-B platformuna dayandırılmış. GA-B‘ye dayanan ilk Yaris’te bu oluyor. Tarz bir profil çizgisi olan mini model, farklı tavan rengi kombin renkleriyle gelecek.

Arka kısımda Yaris’in stopları sanki siyah bir cam hazne içerisine yerleştirilmiş gibi. Işıklar arası bir de kırmızı çizgi yapılmış. Tavanla birlikte camın alt kısım malzeme tipi takım halinde gösterilmiş.

Ford Fiesta ve Opel Corsa gibi rakiplerinden daha fazla öne çıkmayı hedefleyen Yaris, daha dengeli ve sert bir gövde içerisinde yerleştirilmiş. Ağırlık merkezi ciddi oranda iyileştirilerek, daha aşağıya çekilmiş.

Günümüz Toyota’sı olması için Yaris için 1.5l hibrit güç aktarımı verilmiş. Diğer motor seçenekleri hakkında bir şey söylenmese de mevcut Yaris’ten yenisi 16 ps daha fazla güç üretecek. Şimdi yeniden beklemeye çekilerek tüm detaylar için Toyota’dan gelecek haberleri takip edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum