Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2020 Toyota Supra Buttonwillow Yarış Pisti’nde Sağlam Performans Gösterdi2020 Toyota Supra Buttonwillow Yarış Pisti’nde Sağlam Performans Gösterdi

Toyota Supra kesinlikle bir pist aracı olarak tasarlanmadı. Halen daha 2JZ motorlu A80 kadar iyi olmadığı söylense de yeteneklerinin sonradan çıktığına kanaat getirdik. 3.0L BMW motorundan güç alan Supra, belirtilen oranlardan daha fazla beygir ürettiği bir DYNO testinde tespit edilmişti. Evasive Motorsport ekibi de siyah Japonu Buttonwillow Yarış Pisti‘ne götürerek neler yapabileceğine baktı.

Direksiyonun arkasına usta pilot Dai Yoshihari geçti. Pisti 1:58.92’de tamamlayan siyah Supra, harika bir zamanlamada adını geçirdi. Sürenin ne kadar iyi olduğunu daha iyi anlamanız için Porsche 911 GT2 1:59.7′de tamamladı. Ve GT2, Supra’dan çok daha güçlü bir makine.

İlk ısınma turlarını 2 dakikada yapan Evasive, Supra’yı hazırladıktan sonra en hızlı tur kapışmasına çıkmışlar. Yalnız Yoshihara, araç üzerinde bazı değişimlerin yapılması gerektiğini söyledi.

Pilot, Supra’nın standart lastiklerinin gidişte çok fazla yuvarlama yaptığı ve süspansiyon, sallanma çubukları, lastiklerdeki iyileştirmeler ardından, motor gücü artırılmadan daha iyi sonuca varılabileceğini aktardı.

Eski F1 pilotu Fernando Alonso’da Supra ile çıktığı bir pistte, deneme sürüşü ardından çok heyecanlandığını ve Toyota aracının övgüyü hak ettiğini söylemişti. Dediğimiz gibi efsane sır dolu ve bunlar zamanla çıkacak.

Toyota CEO’su Akio Toyoda’nın bizzat geliştirmesinde bulunduğu ve en ince ayrıntısına kadar kendisinin ilgilendiğini biliyoruz. Görülen tek eksik manuel vitesin olmayışı ve otomatikle sürülebilir olması. Belli olmaz Japon her an isteklere cevap verebilir.

Beklentiler arasındaki bir şeyde A90’nın ilerleyen zamanlarında 2JZ gibi bir motorla, yine modifiyecilerin “vida sıksak beygir çıkıyor” espirisini yapmak. Belki Lexus’lar için düşünülen Mazda’nın son nesil Skyactive X 3.0L sıralı altı silindirlisi, Supra için de düşünülebilir.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum