Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2020 Toyota Highlander Tuhaf Kamuflajıyla 4. Nesline Hazırlanıyor!

Toyota'nın RAV4 üstü klasmanda yarışan SUV'u Highlander, 2020 model yılı için test ediliyor!
2020 Toyota Highlander Tuhaf Kamuflajıyla 4. Nesline Hazırlanıyor!

Toyota’nın Highlander SUV’unu hepimiz yakından tanıyoruz. 2017 yılında makyajlanan Japon markanın orta ölçekli 4×4’ü yeni kasa tipi için hazırlanıyor. Çıkışı ilk olarak 2001 yılında gerçekleştirildi ve 2004 yılındaki makyajın ardından 2007 yılında 2. jenerasyona geçildi. ABD pazarında hızlı çıkış ivmeleri kazandı ve Highlander Ford Explorer’ın resmi rakibi konumuna getirildi.

Büyütülmüş bir RAV4 olarak da görebileceğimiz 7 kişilik SUV, 2020 yılına yeni yüzüyle girmesi planlanıyor. Gelen korsan görüntülerde hatları hakkında biraz yorum yapabiliyoruz. Daha doğrusu neye dönüşeceği tahminlerini yapabiliyoruz.

Havalı sportif SUV’un geçirdiği en son ki değişiminden söz edelim.

Highlander’ın 2. neslinde kendini daha iyi ifade eden bir arazi aracına dönüştürüldüğünü düşünüyoruz. Lüks ögelerin artırılması ve karoser yapısındaki güncel çizgiler onun daha çok tercih edilmesini sağladı.

2017 yılı dış karoserinde radikal bir değişim olamamıştı. Az sayıda parçanın biraz daha keskinleştirme işlemleri yapılmıştı. Keza kokpiti de 11. nesil Corolla benzeri parça şekilleriyle devam edilmişti.

En kapsamlı değişimi güvenlik ekipmanında gerçekleştirilmişti. Toyota Safety Sense aktif güvenlik elemanları olan; etrafı 360 derece izleyebileceğiniz kamera, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarısı, otomatik far, panik freni ve şeritte tutma asistanı gibi özellikler verilmişti.

2020 Highlander’da bakalım neler olacak.

Toyota SUV’un yenilemesinden çok, bize göre kamuflajıyla uğraşılmış. Bu kadar kapatılması ilgincimize gitti açıkçası. Siyah karton ve bej bantlarla sarılan Highlander’a biraz dikkatli bakılınca hatları belli oluyor.

İlk önce boyutu hakkında yorum yapalım. 2020 4. nesli biraz daha uzun gibi gözüküyor. Highlander, öncekinin sportifliğine karşı şimdi biraz daha ağır duracak gibi. Öte yandan ön kısımdaki sarı bölgeye dikkatimizi verdiğimizde, kesinlikle bir RAV4’leşme hareketleri görüyoruz.

Sıkı sarılmış olsa da bu klasmanda yeni stillerin öncüsünün RAV4 olduğunu biliyoruz ve diğer takım arkadaşlarına da yansıtlacağını tahmin ediyorduk. Belirgin kısımlardan birisi de dikiz aynaların sütundan, kapı üzerine getirilmiş olması.

Highlander’daki uzatılma operasyonu kokpite daha iyi yansıyacaktır.

İç yaşam alanında Highlander’ın boyutları uzatılmasa dahi yeterli büyüklüğü sunabiliyordu. Ne yazık ki korsan çekimlerde kokpite dair bir kare alınamamış. O yüzden diğer kısımlardan yorumlamamıza devam edeceğiz. Stop lambalarının sadece ucu gözüküyor tek yorum eskisinde olduğu gibi çıkıntılı durması.

Toyota, modern aktif güvenlik ekipmanlarının daha gelişmişleriyle yeni SUV’unu yollara çıkarılacağı söyleniyor. 2020 Highlander, Toyota’nın tam kapsamlı güvenlik kafesiyle çevrilecek.

Lane kalkış uyarısı, dinamik radar seyir kontrolü ve yaya çarpışma öncesi sistemi gibi geliştirilmiş yazılım tipleriyle Highlander’e yükelenecek. Kaput altında bizleri neler bekliyor o konuya değinecek olursak; bildiğimiz gibi Japon üretici dizeli hayatından çıkardı.

Yine farklı ülkelerde satışı olabilir ancak Türkiye dahil çoğu ülkede bitirildi. 4. jenerasyon Highlander’a da iki adet benzinli ve hibrit motor desteği olacak. Muhtemelen aracın lansmanı bu senenin sonunda olacak ve satışı da 2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek…Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum