Yatırım yapmaya başla!

Porsche Misson Serisine E Cross Turismo CUV’u da Ekledi!

Porsche'nin tamamı elektrikli araçlara yönelik sunduğu Mission E'den sonra 4x4 kategorisi için çıkartacağı E Cross Turismo CUV'u tanıttı...
Porsche Misson Serisine E Cross Turismo CUV’u da Ekledi!

Porsche yeniliklere doymuyor. Sisteme inanılmaz derecede kendini adapte eden Alman marka, tamamı elektrikli Misson E‘ye kendi dilinde  Cross Utility Vehicle (CUV) modelini ekledi. Yükseltilmiş wagon kıvamındaki duruşu E Cross Turismo’yu hızlı bir şekilde istenilen noktaya taşıyacaktır. Elektrikli araçlara yaptığı yatırımların boyutu gözle görülürken, Porsche aynı zamanda segmentinde hibrit ünite yapısına geçişleri de hızlandırdı.

Porsche CUV’un mimarisine baktığımızda Misson E ile olan yakınlığı göze çarpıyor. Düşünce tarzı harika olan Porsche’nin E Cross‘unu eğlenceli günlerin aracı olarak nitelendirebiliriz. Kısmi olarak off road tarzının yansıtılmış olması, gidilebilecek yerler açısından farklı seçenekler doğuruyor. Elektriğin araca yansıttığı yüksek tork ve gücün 4×4 işleyişinde çok iş yapması bekleniyor.

E Cross Turismo, 2018 son nesil Cayenne‘nin bakışları altında, kenar açıklığına sahip tamponuyla güzel çizgi yakalanmış.

Yerden yüksekliği artırılmış Mission E’nin köşelerden Ledler ile detaylandırılmış Matrix far sistemine sahip olacak.

Konsept çizimleriyle aynı doğrultuda olan CUV, geniş çaplı tekerlere uygun çamurluk yapısı ve kemerleri verilmiş.

Alçak tavan yapısıyla arka uzanan karoser, ışıklı marka logosunun verildiği ince farlara sahip.

Kokpit de zarif tutulan orta tünel, digital klima ve touch pedi üstünde tutuyor. Yukarıda ise yolcu kısmına kadar uzatılan ekran yapısı dikkat çekici.

Koltukları görülmemiş bir yapıda ve oldukça fütüristik.

Porsche’nin yenilikçi özelliklerinde göz temas uygulaması şaşırtıyor. E Cross Turismo’da gösterge panelinin digital içeriğine entegreli izleme sensörü; bakışların en çok hangi noktada olduğu tespit ederek diğer öğeleri küçültme yoluna giriyor. Yani odaklanılan nokta, sürüş güvenliği açısından size daha net sunuluyor. Mekan yapısının fazlasıyla vurgulandığı görseller de işletim sistemi ön planda.

Porsche’nin 4×4 alanda 4.95 metre uzunluğa sahip büyük ve geniş kalıplara sahip CUV’u, 800 voltluk bir mimariye sahip. Ve 20 dakika içerisinde %80 doluluk oranına ulaşabiliyor. Tahmini olarak güç ünitesi 400 ile 600 beygir arasında olacak. Misson E’nin 20 bin adet üretim planlamasına karşı E Cross Turismo bantlara hangi şartlarda çıkartılır onu sonraki haberimizde aktaracağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum