Yatırım yapmaya başla!

Güncellenen Toyota Prius’un Bağlantı ve Güvenlik Özellikleri Dikkat Çekiyor!

Toyota Prius gördüğü makyaj operasyonu ardından konfor ve güvenlik özelliklerinde ciddi artış olmuş.
Güncellenen Toyota Prius’un Bağlantı ve Güvenlik Özellikleri Dikkat Çekiyor!

2019 yılı içerisinde yenilenen ve ilk olarak ön plana çıkartılan AWD dört çeker sisteminden söz edilen Prius‘un hangi donanımlarla geleceği belli oldu. Hibrit araç dünyasının ilk seri üretim modeli olan ve yenilikçi motor sistemini bizlere öğreten Prius, kendine yakışır özelliklerle geliyor. Makyajlamasında Toyota büyük bir sürpriz yaparak, hibrit aracın karlı ve buzlu yolları sorun olmaktan çıkarmıştı.

Süsleme sonrasında farları, tamponu ve genel yüz hatlarında bir toparlama yapılmıştı. Japon firma şimdi de Prius’un model seçenekleri, donanım seviyesi ve gelen son teknolojik özelliklerini açıkladı. İşte yeni Toyota Prius ile gelen seçenekler!

Toyota Safety Sens, Apple CarPlay ve Amazon Alexa Prius’a standart olarak geliyor.

2020 Prius FWD çekiş modeli versiyonları L Eco, LE, XLE ve Limited şeklinde sıralanmış. AWD-e varyantı ise LE ve XLE şeklinde satılacak. Öne çıkan güvenlik özelliğinde Acil Yardım, Çalıntı Araç Bulucu, Yol Yardım ve Otomatik Çarpışma Bildirimi özellikleri standart geliyor.

Kör nokta uyarıcısı, şerit takip asistanı ve yorgunluk uyarıcı da Prius’un güvenlik ekipmanında yer alacak. Toyota Safety Sense Connect paketi artık standart olmakla kalmayıp, 3 yıl boyunca ücretsiz abonelikle sunulmaya başlanacak.

Prius’taki yenilikçi hareketlerin yarısı da iç mekanda kullanılmış.

Piano black çerçeve içerisine alınan şık duran 7 inçlik ekranın içeriği çok yönlü olarak değiştirilmiş. Apple CarPlay‘i standartlaştıran Toyota, aynı şekilde Amazon Alexa’yı da sürücülerin kullanımına sunuyor. Ne yazık ki Android Auto bağlantı özelliğine yer verilmemiş. Buna büyük bir eksik olarak bakabiliriz.

Altı hoparlörlü, kaliteli sesler veren bir müzik sistemi, üç USB bağlantı, ses tanıma, Siri Eyes ve yedek kamera de Prius’un özellikleri arasında.

Hibrit Prius’ta paketler yükseldikçe donanımdaki malzeme kalitesi de artıyor.

LE donanım ekipman listesinde Akıllı Anahtar, Arka Çapraz Trafik Uyarısına Sahip Kör Nokta Monitörü ve Akıllı Park Yardımı ile Akıllı Tarama Sonarı bulunuyor. XLE’ye çıktığınızda 17 inç alaşım jantlar, 8 fonksiyonlu ve ısıtmalı ön koltuklarla satın alınacak.

Kablosuz şarj pad ve SofTex kesimli koltuk tipi de XLE’nin içerisinde olacak. En üst paket olan Limited seçildiğinde navigasyon ve daha kaliteli sesler çıkartabilen JBL ses sistemi, otomatik seviye ayarlı farlar ve orta konsolda 11.6 inçlik bilgi ekranı görülecek.

Limited, Toyota Safety Sense güvenlik paketinde standart olarak yaya algılama, direksiyon assist Lane Departure Uyarısı, otomatik uzun farlar, hız aralıklı dinamik radar kontrolü ve ön çarpışma sistemi bulunuyor.

Ayrıca Prius’un AWD seçeneği Amerika Birleşik Devletleri’nin en verimli 4×4 binek tip otomobili seçildi. Seçilme sebebi ise şehir içi 52 mpg, uzun yol 48 mpg ve karma 50 mpg yakıt ekonomisi sağlaması. 1.8L benzin ve elektrikli motorun toplamda sağladığı güç 122 ps, tork elektrikte 163, içten yanmalı da 142 nm. Prius yine melez araç klasmanında kazandığı son donanım özellikleriyle Nissan Leaf kapışmasında öne geçebilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum