Yatırım yapmaya başla!

2020 GX SUV’un Gerçek Lexus Kimliğini Alması!

Lexus, GX Serisi'ni yeniledi. Bu sefer daha yakışıklı ve özel donanımlarla geldi.
2020 GX SUV’un Gerçek Lexus Kimliğini Alması!

Lexus’un, Toyota Land Cruiser genetiğindeki dev SUV modeli GX, ikinci nesliyle geliyor. Dikkat çekmede ustalaşan modelin kurumsal yüze adaptasyonu iyi bir şekilde yakalanmış. Çıkışını 2002 yılında yapan ve 2009 makyajlamasıyla yoluna devam eden GX, Prado ile sağlam bir ikili oldular. Markasının en büyük ızgarasına sahip BMW X7’nin halen daha öyle olduğunu düşünüyor musunuz?

Lexus’un geleneksel duruşunun ardındaki gerçek sır olan panjuru, bu sefer göz kamaştırıcı olmuş. Dönüşüm yalnızca kupa ile değil eklenen arazi paketleri sayesinde GX’in zorlu şartlarda daha yetenekli olması sağlanmış. İlk yenilemesinde aslında Lexus’un kurumsal yüzünü tamamıyla alan GX’in değişimlerine bakalım!

İşin aslına bakacak olursak GX’in ızgarası büyümedi.

Çizen kişi havlandırma bölgesinin derinliğini göz yanılması şeklinde ayarlamış ve çok iyi duruyor. Ön kısmın neredeyse yüzde 50’lik kısmını taşıyan en geniş bölüm ızgara, krom çerçeve ile daha etkileyici duruyor. Bakıldığında abisi LX’in ufak bir yansıması gibi duruyor.

GX’e yapılan marka uyarlamalarının ikinci kısmında aydınlatma grubu yer alıyor.

Eskisiyle karşılaştırdığımızda yuvarlak mercekli yapının yerine siyah bir taban üzerine Matrix tipi LED teknolojili farların yerleştirildiğini görüyoruz. L formlu yapıya göre alt kısımlarına da güzel duran bir aydınlatma yerleştirilmiş.

Asi bir yapının arkasına gizlenmiş sportiflik ancak bu kadar güzel yapılabilirdi.

Lexus’un dünyadaki en büyük avantajı şekli. Hangi modeline bakarsanız bakın normalinden daha büyük gözükür. Onun da başlıca nedeni dış parçaların kendine has şekilleri! Çok fazla oynanmayan kupasına tasarımları özelleştirilmiş 19 inç lastik grubu eklenmiş. Lexus’un dış aksesuar paketlerinde dış ayna kapağı, egzoz ucu ve stopların renk farklarını kapsıyor.

Lexus GX’in duruşundan başka onu özel yapan şey ise hazırlanan Off-Road paketi.

Elektronik ve sinyalizasyona dönen araçlarımız artık çoğu işi kendi yapıyor. Lüks sınıfın Brad Pitt’nin etrafı kameralarla çevrilmiş. Etrafı size izletecek olan GX, yol durumu hakkında da bilgi vermiş oluyor. Biraz daha gelişime tabi tutulan Crawl Control (emekleme modu) ile zor şartları artık aracın kendisinin halletmesi için bırakabilirsiniz.

Toyota’nın ruhu olan V8’ler gücünden bir şey kaybetmemiş.

3 tonluk bir çekme kapasitesine sahip Lexus GX’de 4.6L V8, 301 ps güç ve 446 nm tork sağlıyor. Tüm yol koşullarında yeterli olacak güç! Hızlı otomatik şanzımanla yapılan aktarımlar haricinde torsen sınırlı kaymalı diferansiyel de GX paketlerinde bulunuyor.

Akıllı Yüksek Kirişler, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Yaya Algılama ile Çarpışma Öncesi Sistemi ve Yüksek Hızlı Dinamik Radar Seyir Kontrolü güvenlik paketleriyle aracın seviyesi artırılmış. Premium ve Luxury olarak satılacak olan GX’in GX 460 olarak adlandırılan versiyonu 52.505 dolardan satışa çıkacak. Son olarak; Lexus’un marka yüzü tasarımını verdiği GX, gerek şekilleri gerekse de barındırdığı yeteneklere SUV dünyasının çekici Japon’u haline getirilmiş. Yenileme hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum