Yatırım yapmaya başla!

2020 2. Nesil Kia Borrego Prototipi Kış Testlerinde Yakalandı!

Kia'nın 2008 yılında yollara çıkan ve kısa sürede üretimden alınan SUV'u Borrego'ya bir şans daha verilmiş!
2020 2. Nesil Kia Borrego Prototipi Kış Testlerinde Yakalandı!

Kia’nın SUV bir modelinde Mohave veya Borrego isminlerini duymamış olabilirsiniz. Koreli şirket, geniş 4×4 modelini ABD ve Çin pazarına yönelik yapmıştı. Görünümünü Peter Schreyer adındaki eski Audi tasarımcısı ortaya çıkarmış. Asıl pazarında da Mohave olarak adlandırılmış(Kore). İşin aslı Kia’nın en büyük yapıdaki SUV modelini Telluride olarak biliyorduk. Donanım seviyesi çok yüksek olan geniş arazi aracı düşüncesi görüyoruzki aslında 11 sene öncesinde yapılmış.

İlk jenerasyonu belki erken ve ters bir zamanda üretilen Borrego, 1 senelik bir süre içerisinde kötü giden satışlar nedeniyle imalat süreci bitirilmiş. Son 5 senede aşırı zıplamalar kaydeden arazi taşıtı sınıfı, şimdi daha önemli noktalara geldi. Yeniden üretim kararı alınan Borrego’nun da ikinci neslinin testleri başlatılmış!!!

Kia, gittikçe insanların daha çok hayatına giren SUV listesine, bir büyüğü daha getiriyor.

Kia SUV Borrego GörsellerSoğuk hava testlerine çıkan Borrego’nun çizgilerine bakılırsa modern bir duruş vereceğe benziyor. Yoğun kamuflaja maruz bırakılsa da aracın özgün parça stillerine sahip olduğunu görebiliyoruz.

Kia içerisinde sadece Borrego’da olacak aydınlatma ekibinde dik LED’ler gözümüze çarpıyor.

Bu kısma kadar kapladığı hacim dışında Telluride ile benzer bir yanını göremedik.

Kia SUV Borrego ResimleriIzgaraya baktığımızda Telluride’nin kavisli yapısına karşı, Borrego’nın daha sade olacağını düşünüyoruz. Kesin olmamakla birlikte ızgara, dik çubuklardan oluşuyor.

Tamponun köşe kısımlarında sis farları mevcut. Hava girişleri de dış gövde yapısına ve motoruna göre geniş tutulacaktır.

Dik köşelere sahip karoserinde, zengin bir görüntü yatıyor.

Kia SUV Borrego YapısıÖnceki neslinin Chrysler görüntüsü tamamen kaldırılacak. İlk nesil Borrego’nın ızgara ve far yapısı, Aspen SUV’u andırıyordu.

Şimdi baktığımızda ise ön kısımdan açılar dik inilerek, aynı şekilde arka bölümde bu çizgide devam edilmiş. Port bagaj ve altı kollu alaşımlı jantlarla yakalanan Kia 4×4, profilde biraz da olsa Telluride’den etkilenmişe benziyor.

SUV hakkında çok az şey bilinse de biraz motor tahmini yapabiliriz.

Mohave, diğer ismiyle Borrego’de 3.0L, 256 ps, 560 nm torka sahip bir V6 dizelin görev alacağını düşünüyoruz. Bu ünite çoğu Kia modelini taşımakta.

Güçlü dizelin ürettiği gücü, aktarma da 8 ileri otomatik şanzıman gerçekleştirilebilir. Bilmediğimiz ve söylenmeyen kısımlarda da arazi yetenekleri için neler yapıldığı!

Üzerindeki örtünün kalkmasına yine uzun süre var gibi gözüküyor. Sorento’da yavaşlayan Koreli marka giriş seviyesi 41 bin dolardan başlaması beklenen Borrego‘ya göre 13 bin dolar civarları daha ucuz olacak.

Araç hakkındaki detaylar şimdilik bu kadar. Kia’nın en büyük ikinci SUV’undan farklı haberler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum