Yatırım yapmaya başla!

2020 Isuzu D-Max’in Üçüncü Nesil Hazırlıkları Sürüyor!

Özellikle ülkemizde çok sevilen ve sağlam karakteriyle tanınan Isuzu D-Max'in 3. neslinin hazırlıkları sürüyor!
2020 Isuzu D-Max’in Üçüncü Nesil Hazırlıkları Sürüyor!

Isuzu’nun çok kısa sürelerde “keskin, dayanıklı, güçlü” övgülerini alan D-Max kamyonetinin son nesline dair ilk görseller elimize ulaştı. İlk 2002 yılında gösterilen, ticarinin en gözde kamyoneti haline gelen araç, 2008 yılında aldığı makyajdan sonra 2012 yılında ikinci nesline kavuşturulmuştu. 7 senedir donanım ve şeklinde değişime gidilmeyen D-Max, 1.9L dizel motorun getirilmesiyle vergi avantajlı bir hal almıştı.

Tamamen yeni D-Max bir İskandinav gecesinde yakalanmış. 2020 test prototipi siyah bir giysiyle sarılı ve açık vermemek için her şey yapılmış. Isuzu D-Max, kamyonet sınıfı üyesi olduğundan, 3. neslin farkları en çok ön ve kabin kısmında belli olacak.

D-Max nesillerin tümünde yakışıklı olduğu gibi son jenerasyonda da bunu sürdürecek gibi duruyor.

Entegre Led DRL‘li yeni bir far sistemi direkt olarak belli oluyor. Örtünün altından baktığımızda şekil bakımından azda olsa eski tipini andırıyor. Mercekli haliyle gelecek olsa da ikili Ledler çok şekil bir görüntü veriyor.

Izgaranın belli olmaması için örtünün biraz bol takılması gerekirdi!

Panjur, fotoğraflar gece yarısı çekilse de kendini belli ediyor. Eskisine nazaran başlangıcı daha yukarıda başlatılmış. Farlarla olan geometrik temasınının nasıl olduğunu görebiliyoruz. Kısaca ızgara yukarıda oval, aşağıda keskinleşiyor.

Arka kısımda stopların biraz daha büyütüldüğünü görüyoruz.

Çamurluk kemerleriyle D-Max biraz daha kaslı dururken, arka kısımda daha sağlam ögelere kavuşturulduğunu fark ediyoruz. Çeki demiri takılı tamponu klasik yapısını bozmazken, stoplar sanki biraz farklı. Ya da göz yanılması!

Motor bölümünde eski standartlarda yol alınacak.

2017’de piyasa sürülen 1.9L’lik ünite, 163 ps güç ve 360 nm tork değerleriyle yoluna devam edecek. Aktarımda yine manuel seçeneğinin yanında 6 ileri otomatik vites tercihi sunulacak. Bundan sonra ülkemize gelmeyecek olan 3.0L’lik turbo dizel Asya, Güney Afrika ve Avustralya pazarları için gönderimi yapılacak.

Ek bir bilgi olarak; Isuzu, Mazda ile 2016 yılında bir anlaşma yapmıştı. O anlaşmaya göre Mazda, BT-50 kamyonetinde D-Max’in tüm içeriğini kullanacaktı. Yani çıkacak 3. nesil D-Max kamyonetle birlikte Mazda’nın BT-50’si de yenilenmiş olacak. Şimdilik Japon temsilcinin ticari aracı hakkında verebileceğimiz bilgiler bunlar. İlerleyen zamanlarda, kamuflaj kalktıkça sizlere aktaramaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum