Yatırım yapmaya başla!

2020 Hyundai Sonata Şık Bir Dört Kapılı Coupe Olarak Gösterildi!

Hyundai, 8 nesil Sonata aracını gösterdi ve coupe formlarda sunum yaptı!
2020 Hyundai Sonata Şık Bir Dört Kapılı Coupe Olarak Gösterildi!

İlk nesil Hyundai Sonata, 1985-1988 yılları arasında oluşan Japon ataklarına karşı üretime alınmış bir modeldir. Global çapta çok yaygın olamasa da dördüncü ve beşinci neslinden itibaren gerekli ataklarına başlamıştı. Ülkemizde de sevilen bir sedan olan Sonata, 2.0 dizel motorlarıyla piyasada yerini almıştı. Koreli marka başlattığı “i” serileriyle birlikte D segment aracını i45 olarak lanse edildi.

Ancak bazı pazarlara yine Sonata olarak da gönderimleri yapıldı. Karşımızda duran görsellerde modelin 2020 8. jenerasyonu gösteriliyor. Önceki zamanlarda gösterilen ve Hyundai’nin en büyük 4×4 aracına da şekil veren HDC-2 konseptin Sonata’ya da parça aktarımlarında bulunduğunu görüyoruz. Hep birlikte detaylarda neler varmış onlara bakalım!

Hyundai’nin Le Fil Rouge konsept aracının şimdi kimin ilk şekli olduğunu anladık!

Bu konu üzerine 8. nesil Sonata’nın Le Fil Rouge aracı üzerinden gösterildiğinden sizlere bahsetmiştik. Hyundai ele aldığı tasarım anlayışına “Sensuous Sportiness” demişti.

Hyundai Tasarım Merkezi’nin başkan yardımcısı ve başkan yardımcısı Sang Yup Lee, “Sonata yenilikçi coupe benzeri silueti kutluyor. Kısa bir çıkma, eğimli tavan çizgisi ve alçak katlı kapak, dengeli bir his yaratıyor ve Hyundai’nin imza kromlu vurgusu şimdi kaputun her yerine gidiyo. Ve daha da uzun görünmesini sağlıyor. Ayrıca yerleşik LED aydınlatmaya sahiptir. Bu ipuçları, Sensuous Sportiness tasarımını hayata geçiriyor.” dedi.

Yapısal olarak Sonata’da Hyundai’nin yeni marka imajıyla hareket edilmiş.

Ayrıntılara daha çok önem verilerek, aracın karoser tipi coupe duruşa yönelik çizilmiş. Dikkat çeken kısımlarından birisi de gizli aydınlatmaları. Far kısımlarının kaputa bağlandığı çizgiye, LED DRL teknolojili aydınlatmalar yerleştirilmiş. Bu da özgün ve tarz bir hareket olmuş. Sonata aynı zamanda bu yenilikçi hareketle çarpıcı bir görüntüye getirilmiş.

Aracın yolda tutunma yetenekleriyle birlikte ölçülerinde orantılı olmasına dikkat edilmiş.

Hyundai yeni D Segment sedanın 30 mm daha kısa ve 25 mm daha düşük bir tavan yüksekliği ile ele almış. Boyutsal kısalmaya karşı da dingil mesafesi artırılarak kokpit kullanım alanlarında iddialı duruma getirilmiş. Honda’ya benzeyen arka kanat tipi ve duruşuna karşı Amerika pazarının lüks aracı Azera‘nın da duruş biçimlerinden aktarımlar olmuş. Dış görünümünde kısaca göze kötü gelen bir duruma rastlamadık.

Hyundai, son kasa Sonata’nın kabin içi kalite seviyesini yüksek tutmuş.

Vites değiştirme kulakçıklarına sahip direksiyon simidi ilk dikkat çekenlerden. Lüks aracın içerisinde parçaların renkleri ve oturtuldukları konum gereceğince yumuşak bir hava oluşturulmuş. Dokunmatik ekran üst torpido kısmına entegre duruyor. Koltukların desenleriyle konfor ve kalite hissiyatını da verdiğini söyleyelim.

Gösterge paneli tamamen dijital yapılarak, aracın kalite seviyesinde ciddi artış yakalanmış. Keza geleneksel vites yerine düğmeyle kontrol edilebilecek otomatik şanzımana yer verilmiş. Rakiplerine karşı artı değer sağlayabilecek bir özellik de mobil telefonlara indirilecek bir uygulama sayesinde Sonata’nızın otomatik olarak kapılarını açabileceksiniz. Aynı zamanda aracı çalıştıracaksınız. Edinemediğimiz bilgiler ise motor ünite çeşitleri.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum