Yatırım yapmaya başla!

2020 Hyundai Ioniq Güncellemesinde Üst Segment Özellikler Sunulmuş!

Hyundai, 3 sene önce yollara çıkardığı elektrikli Ioniq modelini tam güncellemeye tabi tutmuş. Artış gösteren pil ve motor oranlarının dışında kabin içi bağlantı ekipmanlarında da ciddi eklemeler gerçekleştirmiş.
2020 Hyundai Ioniq Güncellemesinde Üst Segment Özellikler Sunulmuş!

Toyota Prius’a karşı C sınıf için Hyundai’nin geliştirdiği Ioniq, 3. senesinde gerekli olan iyileştirmeleri aldı. Kia ile birlikte sistemlerini artık elektrik ve otonom üzerine kurmaya başlayan Koreliler, Ioniq makyajında da insanları mutlu edecek pil geliştirmeleri yapmışlar. Markanın değişim kademelerine bakarsak, en başta elektrik motorlarını besleyecek yakıt hücreleri ve onların dolum hızlarına etkileyecek değişimlere gidilmiş.

Ortalama bir zamanda makyajlanan Ioniq’ın dış kupasında da farklı unsurlara yer verilmiş. Hyundai, ailesini tamamı elektrikli ve Hybrid versiyon olarak iki kısımda ayırıyor. Mantıken de iki versiyon tipinde de geliştirilmenin yapılması gereken baş öge, pilleri. Buyurun Ioniq’in değişim detaylarını beraber inceleyelim.

Hyundai, modelinin daha uzun sürüş aralıklarında olmasını istemiş.

2020 Hyundai Ioniq MakyajElektrikli araçlarda menzil daha da önem arz eden bir durum haline geldi. Hibrit tipin içten yanmalı destekçisinin olmasına karşı full EV‘de menzil mesafelerinin fazla olması için bataryalar yüksek kW’lı olması gerekiyor. Tamamı elektrikli Ioniq’in sahip olduğu 28 kWh’lık pillerin yerine 38.3 kWh‘lık batarya paketi geliştirilmiş. Daha büyük pil daha uzun mesafe demektir. WLPT standartlarına göre de 294 km boyunca seyahat edilebileceği raporlanmış.

Büyütülen bataryalar haliyle dolumlarda biraz daha gecikmeye neden olacaktı. Koreliler bunu da düşünerek hareket etmişler.

2020 Hyundai Ioniq MotorlarYükseltme listesinde şarj cihazları da bulunuyor. Tip 2 AC şarj için mevcut 6.6 kW şarj cihazının yerine 7.2 kW‘lık onboard versiyonu takılmış. 100 kW’lık hızlı şarj istasyonunu kullanarak, bataryalarınızı 54 dakika içinde %80 doluluk oranına getiriyor. Değişimler içerisinde motora dokunulmamış. Aynı 136 beygir ve 295 nm torkluk değerle yeni Ioniq’de olacak.

Ioniq Hybrid ve Plug-in’de GDI benzinli motorla devam ediliyor.

2020 Hyundai Ioniq Mobil UygulamaTamamı elektrikli versiyonun ardından hibrit ve fişli hibritin hakkında da son bilgileri verildi. 1.6L GDI benzinli motor kullanılmaya devam edilecek. Ionia Hibrit, 43.5 ps ve 170 nm tork değerini destekleyen sabit mıknatıslı bir elektrik motorunu içeriyor. Motor, 8.9 kWh lityum-iyon-polimer akü ile elektrik motoru besleniyor.

Plug-in versiyonda 15.6 kWh kapasiteli daha büyük bir lityum-iyon polimer bataryaya yer verilmiş. 60.5 ps ve 170 nm tork rakamlarıyla daha güçlü hale geldiği gözüküyor. Tamamı EV mod kullanımlarında 52km menzil veriyor.

Ioniq’in ön yüzdeki ufak değişimleri, versiyonları biraz daha iyi göstermiş.

2020 model Hyundai Ioniq’in hibrit ve plug-in varyantları yeniden tasarlanan kafes tipi ızgarayla taçlandırılmış. Electric tipinde kapalı olan ızgaraya belirgin desenler verilmiş. Tüm model tamponları şekil yönünden değiştirilip, LED DRL farlar da makyajdan nasibini almış.

2020 model yılı ile son nesil bağlantı hizmetleri Ioniq ailesiyle hizmete alınıyor.

Hyundai’nin makyaj adı altında geçen yenileme süreci gayet başarılı. Özellikle teknolojik dünya unsurlarını aracın içerisinde basit kullanım seçenekleriyle iyi bir çalışma gerçekleştirmiş. Blue Link bağlantı, SmartSense güvenlik paketi ve yeni bir bilgi-eğlence sistemi dahil edilerek, teknolojik paketler yükseltilmiş. Blue Link ile Ioniq uzaktan çalıştırılabilecek.

Tüm versiyonlar akıllı telefon uygulaması sayesinde klimanın da kontrol edilmesine izin veriyor. Ayrıca uygulamada pillerin durumu ve kontrolleri de takip edilebilecek. Kabin içi değişimlerinde 10.25 inç bölünmüş dokunmatik ekran ve çoklu bluetooth işlevli sesli video navigasyon sistemi dahil edilmiş.

Kısaca Koreli ekip, uzun listesi olan bir Ioniq güncellemesi yapmış. Zaten içeriğimizin uzunluğu bunu açıklıyor. Ülkemizde de tanınan ve insanların tercih listelerine giren Ioniq’in geliş zamanı 2019 Temmuz’unda Avrupa, Eylül 2019’dan itibaren tamamı elektrikli tiplerle tam gönderimleri yapılacak. Hyundai’nin elektrik aracının son güncelleme özelliklerini sizler nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum