Yatırım yapmaya başla!

2020 Ford Explorer’ın Hatları Ortaya Çıkmaya Başladı!

2020 Ford Explorer'ın tanıtımına günler kala dijital resmi geldi. İşte detaylar...
2020 Ford Explorer’ın Hatları Ortaya Çıkmaya Başladı!

27 senelik bir yaşantıya sahip Ford Explorer’ın ilk jenerasyonu 1991 yılında göstermişti. Rekabet etmesi gereken Chevrolet’in Blazer ve Jeep Cherookee gibi orta boy SUV’lar vardı. Uzun bir aradan sonra çıkacak denilen Bronco yerine geçen Explorer, dünya çapında bir üne kavuştu. Sonradan alt yapılar Ranger ile birlikte modellerle paylaşılmaya başlandı.

İkonik SUV’un yeni hikayesinin 2020 yılında başlaması düşünülüyor. Gelen dijital çizimlerle birlikte aracın prototip çizimlerine baktığımızda benzerlikler görülebilmekte.  Bu sefer ki Explorer tasarımı tam olmuş gibi duruyor!

Farkında olmasak da Ford, yeni aracının 2008 yılında göstermiş!

En azından benzetiyoruz. Detriot’e gelen Explorer America Concept, günümüz stillerini yansıtmıştı. O fuarda 4×4’ün 2.0L turbo motoruna da yer verilmişti.

2020 Explorer, Lincoln Aviator ile paylaşım içerisinde olacak.

Ford’a ait olan Lincoln’ün SUV modeli Aviator, Explorer platformunda üretilecek. Yeni 4×4, sanırız diğer modellerin karışımlarından meydana gelecek. Lüks sınıf SUV modeli olan Edge‘nin de izlerinden gidilecek.

Dijital çizimden devam ettiğimizde Explorer’a kararlı bakışlar verilmiş.

Geniş tutulan ön kafes bölümünde, üstten Led aydınlatmalı sade farları görüyoruz. Kaput model yazısıyla süslenmiş. Alt kısımda bölünmüş hava açıklıklarına denk geliyoruz. Tamponun en alt kısmı ise sert plastik malzeme görüyoruz. Ve bu çamurluk kemerlerine kadar götürülmüş.

Geçen ay gösterilen ve Ford’un hazırladığı polis aracı, yazdıklarımızı doğrular niteliğinde.

Bol ışıklı görselde yeni Explorer’ın polis aracı olarak yollara çıkacağı da düşünülebilir. Bahsetmek istediğimiz diğer bir konu da teknolojik özellikleri. Ford’un CoPilot360 sürücü destek sistemi, telematik (GPS sürücü sürüş biçimleri), yaya-cisim tespiti, ön çarpışma uyarıcısı, şerit takip, trafik işareti tanıma, Sync 3 ekran, 4G LTE – WiFi, Android Auto ve Apple CarPlay bağlantı özelliklerine sahip olacak.

Explorer, Ford tarafından hazırlanan 3 tip motorla çıkış yapacak.

Bunlardan ilki 2.3L dört silindirli Ecoboost ünite. İkincisi benzinli 3.3L V6. Son seçenekte ise 3.3L V6’nın yanına hibrit motor yerleştirilecek. Melez motorlu versiyondan yüksek performans bekleniyor.

Tam belli değil olmamakla birlikte, 400 ps güç üreten 3.0L hacimli bir Exoplorer ST’de planlar arasında olabilir. Başlıca rakipleri Dodge Durango, Jeep Grand Cherokee, Honda Pilot, Toyota Highlander ve ilk çıkışını kötü yapan Subaru Ascent ile sıkı bir çekişme bekliyor.

2020 Explorer Kasım ayında gerçekleştirilecek Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterilecek. Şimdilik yeni Ford SUV hakkındaki bilgiler bu kadar. Lansmana yaklaşık 1 ay var ve farklı detaylar geldikçe sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum