Yatırım yapmaya başla!

Fiat 2020 Yılı için Kompakt Mobi Pick-up’ı Hazırlıyor!

Fiat, en küçük pick-up modeli Mobi'nin testlerine soğuk ilkim ülkelerinde sürdürüyor. İşte detaylar...
Fiat 2020 Yılı için Kompakt Mobi Pick-up’ı Hazırlıyor!

Fiat, sonradan katılsada, kamyonet sınıfında farklı modellerle kendini göstermeye başladı. Şirket ülkemizde bu sınıfta Fullback’le hizmet vermekte. Üretim evi olarak da Mitsubishi L200’ün imalat hattı kullanılmakta. Japon ortakla geliştirilen ve Tayland’da çıkartılan kamyonetin başarılı olduğu söylenebilir.

Diğer taraftan, 500X üzerine yerleştirilen, daha çekici bir yapıyla gösterilen Toro pick-up‘da Fiat’ı Brezilya pazarında temsil etmekte. İtalyanların Mobi üzerindeki planları; Fullback ve Toro’dan daha küçük yapıda düşünülüyor. Arctic Circle‘da görüntülenen Mobi ile birlikte yeni nesil Isuzu D-Max‘inde testleri o bölgelerde sürdürülüyor.

Fiat, Mobi’nin detaylarını tahmin edene ödül yarışması yapabilir!

Yeni ticari aracının en ufak noktasını dahi belli etmek istemiyor. O kadar sarılmış ki, bazı filmlerde aracı korumak için metal parçalar montelenip, kurşun geçirmez hale getirilirdi. Bizce bir farkı yok!

Tek anlayabildiğimiz Toro’dan dar yapılı olması.

Biraz farın gidiş yönüne ve ızgaranın aşağı iniş biçimine baktığımızda Mobi’de bir Egea yansıması olabileceğini düşünüyoruz. Kaput kısmına yapılan yüksek platformdan çok kırmızı kabloyu anlayamadık! Ya da o bir çeki ipi de olabilir.

Siyah bir mukavva gibi duran Mobi’nin aynı şekilde tüm cepheleri de tamamen örtülü.

Sadece ön görünüm için Carscoops, Brezilya’da satılan hatchback Mobi gibi olabileceğini düşünüyor. 5 kapılı Mobi’ye buradan bakabilirsiniz. Yapısı gereği de Fiorino’nun alt yapısını kullanması mümkün gözüküyor.

Kaynaklara göre kompakt Fiat kamyonetin 2020 yılının ilk çeyreğinde Güney Amerika pazarında piyasaya çıkması bekleniyor. Merak ettiğimiz ise yine Brezilya pazarı için olan Mobi, başka pazarlara gönderilecek mi? Sanırız bu uzak bir ihtimal gibi gözüküyor. Prototiplerinin yoğun sarıldığı bir test sürecinde olan Mobi için farklı detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum