Yatırım yapmaya başla!

2020 Corvette C8’in ilk Kokpit Görüntüsü Geldi!

Chevy'nin ikonik sporcusu Corvette C8'in dış karoser detaylarından sonra şimdi de iç mekanına dair görüntüler yayınlandı!
2020 Corvette C8’in ilk Kokpit Görüntüsü Geldi!

Ortadan motorlu bir yapı üzerine şekillendirilecek 2020 Corvette C8’in olabilecek tasarımları hakkında sizlere bilgiler sunmuştuk. C8’in pist testleri sırasında farklı açılardan görselleri yakalanmıştı. Kamuflajlı da olsa hatları dijital ortamda hayal edilecek kadar tahmin edilebiliyordu. Aynı dönemler içerisinde agresif rüzgarlığı ile ortaya çıkan C8.R‘ı da özel üretimle geleceğini öğrenmiştik.

Corvette ile ilgili gelen son görsellerde, eksik kalan kısım olan kokpitten net kareler geldi. Yaptığımız ilk yorum ise spor arabaya göre oldukça lüks durduğu. Yerleşim ve parça duruşlarının güzel durduğu C8 kokpitine buyurun birlikte bakalım!

2020 C8’in iç mekanında parçaların beyaz ağırlıklı seçilmesi ferah bir ortam oluşturmuş.

Direksiyon, farklı bir tarzda ve iki kollu olarak düşünülmüş (ana görselde daha net). Corvette logosuyla süslenen simidin üzerinde cruise kontrol ve bir takım fonksiyonel tuşları konumlandırılmış.

Tam olarak belli olmasa da gösterge panelinin analog ve dijital halde ele alındığı söylendi.

İkinci görsel de ise farklı bir bilgi-eğlence sistemine rastlıyoruz.

Chevrolet, motoruyla spor araba duygusunu en iyi şekilde yansıtmaya çalışırken, aynı zamanda yaşam alanını da buna senkronize ettiğini görüyoruz. Korsan çekimlerin ikinci kısmında dokunmatik ekran yapısı beliriyor.

Mevcut Corvette’de kullanılan 8 inçlik ekrandan daha büyük duruyor. Fark ettiğimiz ise ekran kontrol kısa yollarının diğer Chevy modellerinden farklı olduğu.

İnce orta konsol çıkıntısı üzerine konumlandırılan düğmeler ve vites farklı bir tarzda olmuş.

Otomatik şanzımanın butonlu kontrol şekli havalı duruyor. Hemen yanında bilgi ekran kontrolünü sağlayacağınız kibar bir yönetim butonuna yer verilmiş. Tam arkasında ise kapalı saklama gözü duruyor. Prototipden gelen resimlerde koltuklar, siyah deri ile kaplanmış. Şekline bakılırsa sportiflik ve konfor aynı alanda sunulmuş.

Beklemediğimiz bir iç mekan tasarımıyla gelecek olan C8’in bu kombini oldukça hoşumuza gitti. Haber kaynaklarımız aracın bilgi ekran ve sürücüyle yolcuyu ayıran yükselti kısmını Lambo modellerine benzetse de bize göre o bölge Lexus modellerini andırıyor.

C8’le gelecek motorun belirsizliği sürüyor.

Motor konusunu merak eden okuyucularımıza; planlanan 6.2L V8 motorla eşleştirilecek C8’in ilk başta 507 ps güçle çıkışı yapılacağı söyleniyordu. Hacimli ünite aktarımlarını da 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla gerçekleştireceği konuşuluyordu.

Şimdi ise 5.5L litrelik tamamen yeni geliştirilen çift turbolu V8 ile eşleştirmenin yapılacağı söyleniyor. Alınacak güç sayısı da 600 hp civarlarında. 5.5L V8’le beslenecek bir versiyonsa ise ön tekerlekleri döndüren bir hibrit elektrikli motorun olacağı ve toplamda gücün 1.000 ps‘e yükselebileceği aktarıldı. Detaylar geldikçe yeni Corvette C8 hakkında bilgileri aktaramaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum