Yatırım yapmaya başla!

BMW X7 M50d’nin Hız Tepkileri Ekonomi Aracı Gibi Değil!7 Serisi’nin SUV’larştırılmış bir şekli olan ve BMW’nin en büyük yapısı X7’nin dizel motoru bir hız testine tabi tutulmuş. Bazen süratleri beklenmedik araçlardan görürüz. Onların en yakın örneği bu 2.5 tonluk Alman tankı. Araçların resmi kalkış ve max sürat kabalı haline gelen AutoTopNL, yine klasik denemelerinden birisini yapıyor.

X7 M50d’in sonundaki “d” ibaresinden hangi yakıtı kullandığı anlaşılıyor. Aracın 3.0L motoru hacim olarak öyle korkutucu gelmese de içindeki ünite türlerinin sayısı biraz çekingenlik yapabilir.

Toplamda 394 beygir üretebilen bu SUV araç, tam olarak 760 nm tork üretiyor. Dizelin o aşırı yanmalarının aktarım organındaki gücün ortaya çıkışı, 4 turbo kaynaklı. Evet dört turbo. Markanın diğer modellerinde 3 turboya kadar saydığımız olmuştu!

Videoda gördüğümüz gibi 5.4 saniyelik bir kalkış süresine sahip. Yolda kapladığı alana bakarsak, süper bir sayı. BMW, resmi olarak dizel bir motor eşliğinde, büyük gövdeli bir araçta size alenen spor araba zevki sunuyor.

Görüntülerin ilerleyen kısımlarında aracın 260 km/h son sürate geldiğini görsek de sizi yanıltmasın, hız sınırlayıcılar bu aralar moda oldu. “Araçlara Hız Sınırı Geldiğinde” dünyayı neler bekliyor, bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Üst  düzey bir konforda dizel motor, dört turbo, 760 nm torku oturduğumuz yerden anlamazsak da ufak bir hissetme söz konusu. Alman otobanlarının sonu gelmeden firmalar elini çabuk tutmak zorunda. Artık daha fazlasını da bekliyor olduk.

X7 ile ilgili önceki konulardan hatırlatmalar yapacak olursak; biliyoruz ki BMW’nin geleneksel “M” atakları vardır. Serilerinin sonuna gelen bu ibare sonrasında süratler insanların tam da istedikleri gibi olur. O işi üstlenen şu anda Alpina gözüküyor. Sonuçlarını da açıkla merak ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum