Yatırım yapmaya başla!

2020 BMW M3 Prototipi Yapısına Dair Net Ayrıntılar Sunuyor!

BMW M3, G20 yenilemesi ardından son kasası için hazırlanıyor.
2020 BMW M3 Prototipi Yapısına Dair Net Ayrıntılar Sunuyor!

G20 3 Serisi ile birlikte en çok, çıkacak en güçlü dört kapılısı M3 merak ediliyordu. İnsanların yoğun şekilde beklediği güçlü sedanın prototipleri yollarda ve son gelen korsan görsellerde üretim şekline iyi tahminler yapılabiliyor. Kamuflajdan belli olan kısımlar ön yüz, arka ve profil duruşundan tasarımın gidiş yönü görülebiliyor.

Rus tasarıncı Aksyonov Nikita’nın G20 3 Serisi sonrasında yaptığı M3 yorumu da bazı detayların açığa çıkmasında yararlı olmuştu. Açıkçası M Dizayn olarak gelen bir 3 Serisi’nin üzerine birkaç dokunuş atılarak M3 yapmamız mümkün. Ancak bu seride parçalar biraz daha büyük halde gelebilir. İşte detaylar;

Yeni kasa M3’te gözlerimizi direkt olarak ızgaralarına kayıyor.

BMW’nin 7 ve X7 Serisi’inde olabildiğinde büyüttüğü ve gelecek elektrikli iX EV‘nin de aynı şekilde olduğu ızgara, M3 için de normalden geniş duruyor. Kamuflajın kare olarak gösterdiği panjurun arkasında piano black bir çerçeveye sahip ızgara bekliyoruz.

BMW M ekibi, agresif tampon stili ile birlikte karbon parçalarla tamamlanacak lipin vücut kiti paketinin içerisinde bekliyoruz. Yan eteklerden devam edecek çalışmalarda arka kısma gelindiğinde klasik M3 stilinde normalden orta konumlu dört çıkışlı egzozlara rastlıyoruz. E46’dan beri bu güç çıkış noktaları bu araca has bir biçimde gelecek nesillere devam ettirildi.

Henüz yakalanmasa da kokpit, standart 3 Serisi’nden farklı dokunuşlara sahip olacak.

Son G20’de tamamen yenilenen ve dijital ekranlara daha çok yer verilen kabinde, M3 için özel hazırlıklar yapılacak. Ön koltuklar bir kere kesinlikle spor ve yan destekleri daha fazla olanla değiştirilecek. Döşemelerde deri ve tercihe göre çoğu noktada Alacantra seçeneği bekliyoruz.

Güç kısmında yeni X3 M ve X4 M’inde kullandığı 3.0L çift turbo motor, M3’ün de kalbine yerleştirilecek. Toplamda alınacak güç 503 ps. Çekiş sisteminde M5 taklit edilerek, dört tekerlekten çekiş sisteminin istenildiğinde arkadan itişe müsaade eden elektronik kontrollü bir aktarım şekline yer verilecek.

Tekerleklere iletilecek güç yine çift kavramalı şanzımanla yapılması dışında, BMW opsiyonlara manuel vitesi koymayı düşünüyor. İddialara bakılırsa M3 çıktığında segmentinin en iyi sürüşleri veren otomobili olabilir.

Henüz çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi sunulmadı. Yüksek güçler ve özel vücut kitleriyle imal edilecek M3, şimdiden çok zevk vereceğe benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum