Yatırım yapmaya başla!

Alpina B7 Saldırı Testlerine Nürburgring’de Devam Ediyor!

Alpina amiral sedan 7 Serisi'ni B7 dönüşümüne hazırlıyor!
Alpina B7 Saldırı Testlerine Nürburgring’de Devam Ediyor!

BMW’nin resmiyette de iç içe çalıştığı Alpina, marka içerisinde olağanüstü şeyler yapmakla görevli. 1965 yılından beri faaliyet gösteren yedek parça tedarikçisi ve araç geliştirme şirketi, yeni BMW 7 Serisi’nin türevi olarak B7 tipi yollara hazırlıyor. Alpina’nın görevi, kendine has özel parçalarla dış kısmı modifiye etmek ve en az M Versiyonlar kadar serileri en güçlü hale getirmek.

Modellerini “B” şeklinde ele alan Alpina M7 seçeneği olmayan 7 Serisi’ni de en güçlü hale getirmiş. Pistlere çıkan hızlı amiral sedan B7’nin güncellenmiş şeklini görüyoruz. Kapalı olan kısımlarda 7’nin M gibi süslenişleri yapılmış. Aşağıdaki videoya bakarsanız, Alpina’nın asıl olayının 4.4L V8’de olduğunu anlayabilirsiniz…

Her zaman ve her modelde olduğu gibi Alpina yeni B7’ye vurgulayıcı ögeler katmış.

Alpina B7, BMW 7’in tekrar işlenmiş şeklidir. O yüzden parçalar üzerinde istenilen değişimler yapılabilir. Kupa tipi ve ölçüleri belli olan bir aracın saklanan kısımlarının her birinde farklılaştırmalar olmuş.

Kaputundan itibaren kamufle edilen B7’nin çamurluk kısımlarında özel rozet çalışması yapıldığını düşünüyoruz. Far stillerinde değişim olmuş, ancak nasıl bir şekilde bilmiyoruz. Devasa böbrek ızgara da stil değişimine gidilmiş.

Tampon kısımları da hafif malzemeyle B7’nin amacına şekline getirilmiş. Artık Alpina’nın klasikleri haline gelen jantları, yine büyük ve çok kollu şekilde geliyor. 2020 Alpina B7’nin ön kısımda olduğu gibi arka tampon ve farları da değiştirilmiş.

Aracın M7 gibi düşünülmesinin sebebi 4.4L V8 motoru. 450 ps üreten ünite, 600 ps‘e çıkmış. 750i’yi örnek alacak olursak; en güçlü 7 Serisi 4.4 saniyede kalkış yapabiliyor. Alpina B7’de bu rakam 3.7 saniyeye düşürülmüş.

Her zaman olduğu gibi standartlarda top speedleri sınırlı olan BMW 7’lerin, yine Aplina ile nefesi açılmış. Son nesil B7 bu sefer 310 km/h sınırına çıkabilecek. Alpina B7’nin lansmanının Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılabileceği söyleniyor.

7 Serisi’nin en kışkırtıcı üyesi olacak B7, özel rozetlerle yolları dumanlayacağı günleri bekliyor. Alpina’nın güçlü sedanından detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum