Yatırım yapmaya başla!

Toyota, Yaris GR Sport’la Birlikte 20.Yıl Özel Serisi Y20’yi Tanıttı!

Toyota, Yaris GR Sport’la Birlikte 20.Yıl Özel Serisi Y20’yi Tanıttı!

20 yıldır Toyota’nın B segmentini temsil eden Yaris, subcompact yapısıyla en iyi şehir içi otomobilleri arasında gösterilmektedir. Son jenerasyonla birlikte “X” parça detayları altında harika sunumlar yapılmış. Toyota, modelinin boyutlarına bakmadan gerekli olan tüm yatırım ve teknolojiyi cesurca sunmuştu.

Öyleki gücü 200 ps’i geçen Yaris GRMN versiyonla ne kadar ateşli olduğunu göstermişti. Ancak Yaris’in “en hızlı” kısmında 400 adetlik bir üretim sınırlaması vardı. O yüzden de Japon temsilci daha ulaşılabilir bir hızlı Yaris yapmak istemiş. Orataya da GR Sport çıkmış…

Dış yapı olarak GR Sport, GRMN ile benzer stilleri paylaşıyor.

Yeni Toyota Yaris GR SportGeniş duran ızgara alt kısımda kırmızı şeritle süslenmiş. Sportif tamponla gösterilen Yaris GR Sport’ta siyah temalar ihmal edilmemiş.

Beyaz rengin dışında altın sarısı renkle de tercih edilebilecek. Yalnız bu Yaris’in 20. yılına özel olacak.

Yeni Toyota Yaris Y20 VersiyonBu seri de 1.998 adet olacak. Y20 ibaresi olacak ve belirli kısımlarda kendini belli edecek ögeleri taşıyacak. Y20’de 16 inç 10 kollu bir jant tipi olacak.

GR Sport’a döndüğümüzde, standart Yaris yürüyen aksamda da değiştirilmiş.

Yeni Yaris GR Sport Ön GörünümSachs Performance amortisörler eşliğinde 11 mm alçaltılan karoser ve daha sağlam parçalar eşlik edecek.

GR Sport iç mekanda da hareketli malzemeler sunuyor.

Yeni Yaris GR Sport KokpitY20 benzeri koltuk döşemeleri, süper bir süet ve deri ile kaplanmış. Hareket kazandıran kısmı ve vites çerçevesi ile orta konsolun belirli kısımlarında beyaz kullanılmış.

Yeni Yaris GR Sport’ta beklenen motor olmayacak.

Yeni Yaris GR Sport Motorİlk etapda bizde herkes gibi GRMN’den gelecek 1.8L motor bekledik. Tam tersi olarak Yaris’in standart versiyonunda kullanılan 1.5L hibrit destekli ünite ile hareket edeceği söylendi. CVT şanzımanla yapılacak aktarımlar sonucunda 99 ps güç tekerleklere aktarılacak.

Toyota süslemeli model yapımına tüm hızıyla devam ediyor. GRMN tabanından yola çıkarak GR Sport‘u göstermesi güzel, Y20’yi tanıtması daha da güzel oldu. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum