Yatırım yapmaya başla!

2019 Yılı Ortalarında Çıkacak Yeni Leon’a Hibrit Motor Desteği!

Seat'ın c sınıf üyesi hatchback yapılı yakışıklı aracı Leon'un 4. nesline dair görseller gelmeye başladı. Detaylar için habere geçelim...
2019 Yılı Ortalarında Çıkacak Yeni Leon’a Hibrit Motor Desteği!

Geçen seneden itibaren 4. nesil Seat Leon‘un farklı yerlerden gelen tasarımlarını incelemeye başlamıştık. Auto Bild‘in haberine göre İspanyol şirket, 2019 yılı ortalarında çıkacak Leon’u melez bir yapıda düşünüyor. Geçmiş yıllardaki kasa tipine baktığımızda Leon’un 3 nesildir sportif havası hiç bozulmadı.

VW’nin Golf modelini ürettiği MQB‘ye geçirilen Leon, teknolojik olduğu kadar daha hafif ve sağlam bir karakterle yollara çıkartılacak. Detaylar haberde;

Leon’a ağır kamuflaj uygulanmış.

Sizlere öncesinde gösterdiğimiz olası Leon konsept tipinde inceltilmiş, aracı daha kararlı durmasını sağlayan far yapısıyla anlatmıştık.

Avustralya’da çekilen görüntülerde İspanyol model sıkı şekilde gizlenmiş. Işıklandırmalar dahi harici aydınlatmalarla yapılmış.

4. jenerasyon Leon’un C sütununa baktığımızda daha dik camlar ve sanki büyümüş bir gövde görmekteyiz.

Yeni 2019 Leon’un arka kısmı Tarraco’yu anımsatacak.

Karanlıkta çekilen görüntülerde ön farların aksine arka stopların biçimi daha fazla belli oluyor. İlk farkettiğimiz ise Led yapılı aydınlatmaların yeni 7 kişik aile SUV’u Tarraco‘ya benzediği!

Seat tasarım patronu Alejandro Mesonero-Romanos, yeni Leon’un tasarımını çok dikkatli şekilde yaptıklarını ve ön görülen dingil mesafesi ve gövde yapısında 50 mm‘lik bir büyüme olduğunu aktardı.

Sözlerine ek olarak 4. nesil Leon’un 3 kapılı bir versiyonunun olmayacağını dile getirdi.

Şirket yüzde doksan oranında ilk hibrit teknolojiyi Leon’da kullanacak.

Seat, hibrit motorunu iki aşamada sunmayı planlıyor. Bunlardan birincisi saf elektrikle 50 km gidebilecek, Golf GTE’de kullanılan plug-in hibrit. İkincisi ise 1.0L ve 1.5L TSI‘ların yanına gelecek 48 voltluk hafif elektrikli bir sistemle çıkartılacak. 2. seçenek dizel motorlarda da kullanılabilir!

Dizel kısmında ise TDI’lar parçacık filtresi ve AdBlue egzoz gazı arıtımı ile donatılmış şekilde gelecek. Yeni Leon’un korkutucu güçler üreten Cupra’sının da 350 ps ile gelceğinden söz ediliyor. Leon hakkındaki farklı haberler için takibi bırakmayın…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum