Yatırım yapmaya başla!

2019 McLaren P15: Şimdiden 106 Adet Satıldı!

İngiliz firma McLaren'in, 2019 yılı için hazırlayacağı P15 modeli hakkında ufak detaylar yakaladık. Devamı haberimizde...
2019 McLaren P15: Şimdiden 106 Adet Satıldı!

İngiltere merkezli McLaren firmasının en başta, kurucusu olan Bruce McLaren’den bahsetmek istiyorum. Bruce, ilk olarak küçük yaşlarda, babasının tamirhanesinde arabalarla tanıştı. Yaşı ilerledikçe araçlar üzerinde yeni gelişmeler ve icatlar çıkartmaya başladı. Ancak 20’li yaşlarda bacağından bir rahatsızlık geçirerek yılllarca yatağa mahkum olmak zorunda kalmış.

Doktorlar ümit vermezken bir anda yürümeye başlayan McLaren, tüm gücüyle motor sporları takımını kurmuş. İşte o kazandığı Grand Prix yarışları ve yeteneği ile günümüz muhteşem spor arabası “McLaren” ler meydana geldi. 1990 yılında ilk yasal yol arabasını çıkarmasıyla çetin savaşları başlatmış oldu. SLR, MP4-12C, 650S, P1, 720S ve hepsinden ilham alınarak oluşturulan P15! Sonundaki 15 rakamanın tehlike düzeyini şimdi sizlerle paylaşacağız.

McLaren yetkilileri ilk başta bu arabayı satın alacakların sağlıklı bir vücuda sahip olması gerektiğini söylüyor! Sanırım fazladan “g” kuvvetine maruz kalacaklarını ima ediyorlar!

Deminde söylediğimiz gibi P15, yer yüzünün en iyi spor arabalarının birleşimden doğuyor. Karoserinin tamamı karbon fiber malzemeden imal edileceği söylendi.

P15’de üç kişilik bir oturma ve melez bir aktarma organına sahip olacak. Teaser fotoğraflarında da bunu belirtmişler.

P15, mevcut teknolojik ekipmanların üstüne koyularak geliştirecek bir araç olsada, tasarım dili tamamen farklı olacak.

Le Mans tarzından yola çıkacak olan P15, oldukça vahşi bir görünümde ve süper bir aerodinamik yapıyla dünyaya merhaba diyecek.

AutoCar bu araç için yollara çıkacak “en acımasız” spor araba olacağını söyledi.

P15’de gördüğümüz kadarı ile ateşli bir difüzöre ve rüzgarlarda maksimum bastırma sağlayacak arka kanata sahip olacak!

İngiliz firma tarafında bir değişiklik olmazsa 3.8L’lik bir V8 görev alacak. 900 beygir alınması beklenen motora ek olarak elektrikli bir ünite gelebilir. Yani P15’in hibrid spor araba olma şansı yüksek.

Bu arabada bence en şaşırtıcı olan, daha ortada bir ürün yok ve fiyat etiketide 2.5 milyon $’dan fazla! Ancak bu olası durum para gönderen 106 kişiyi etkilememiş.

Evet, P15 hakkında bildiklerimiz bu kadarla sınırlı. McLaren’in yenilikçi tasarımlarını uygulayacağı P15’in sınırları zorlayacağı şimdideden belli oluyor. Gördüğümüz bir şey daha; firma bu acımazsız olarak nitelendirilen yeni arabası hakkındaki bilgileri gerçekten iyi saklıyor.

P15’in hibrid bir motorla çıkma planları gerçekleşirse, tahminen kalkış süresi 2.2 saniye, maksimum hızı ise +- 380 km/h rakamlarına gelecektir. 2019 yılı projesi olan P15, her an spor araba dengelerini değiştirebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum