Yatırım yapmaya başla!

2019 Mazda 3’ün Genel Yapısı Belli Oldu!

Mazda'nın sportif c segment temsilcisi 2019 yılı için değişim hazırlıklarına başlıyor. Biz de sizlere yeni 3 Serisinin tahmini çıkış şeklini vereceğiz. İşte detaylar...
2019 Mazda 3’ün Genel Yapısı Belli Oldu!

Mazda’nın 2003 yılında çıkardığı 3 Serileri kompakt yapılı araçların en büyük temsilcilerinden biri olmuştu. Mazda, sağlam yapı ve motorlarıyla nam salmış bir firmadır. Hatta halk arasında “Mazda motorunu bozamazsın” gibi tabirler de vardır. Mazda’nın bu denli sağlam araçlar yapması Toyota’nın dikkatini çekmiş ve birlikte kuracakları 1.6 milyar $’lık yatırımlı yeni tesislerde motor üretecekler. Japon firma, hele ki Sky Active teknolojili motorunun üst seviyede bir ünite olduğunu her defasında kanıtlanmıştır.

İşte bu mantık ve alt yapıda Mazda 3’ün 4. serilerinin 2019 yılında yollarda olması bekleniyor. Korsan ve çizim resimlere baktığımızda kasa değişiminden çok makyaj gibi geldi. 2016 yılında yeni yapısını alan 3 Serileri tahmini olarak 2023′ yılı ve sonrasında kapsamlı değişim geçirecek. Ancak Kuzey Amerika Tasarım Şefi Julien Montousse, yeni 3 serilerinin RX Vision‘un tasarım dilinden alınacağını bildirdi. O zaman karşımıza çıkacak burnu eğimli kızgın bir şey bekleyeceğiz!

Şu anda firma ya köklü bir revizeye girecek ya da çıkış modeli bu gördüğümüz kamuflaj giydirileni olacak.

2019 mazda 3 ön görünüm

Ancak tasarım şefinin dediklerine de kulak verecek olursak RX-Vision yapısına bu gördüğümüz araç uyuyor.

2019 mazda 3 konsept ön görünüm

Yan kısımdan güncel Mazda 3’lerden fazla fark göremedik. Tabi, aracın detaylarını kapatacak şekilde kaplanmamış olsaydı daha iyi yorumlayabilirdik.

2019 mazda 3 konsept profili

Arka kısımda biraz da olsa far kısmının hafif makyajını farkedebiliyoruz.

2019 mazda 3 konsept arka görünüm

Yen nesil Skyactiv ile düşünülen Mazda 3, markasının gönülden bağlı olduğu atmosferik motorla gelmesini bekliyoruz. Japon firma, turbo benzinli ve hibrit ünitelerden sonra atmosferik motorun bitmeyeceğini ısrarla savunuyor. Diğer taraftan 2019 Mazda 3’ün güvenlik donanımlarında artış olacağı ve yarı otonom devrine geçiş yapılacağı da bildirildi.

Yeni 3’ler anlaşılan biraz daha özel olacak. Gerçi Mazda’nın boş ve kötü çıkardığı modeli yok diyebilirim. Yeni Mazda 3’ün detayları belli oldukça sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum