Yatırım yapmaya başla!

2019 Lexus ES Kaza ve Otonom Sürüş Testlerinden Tam Puan Aldı!Geçtiğimiz Nissan ayında genel olarak yapısından bahsettiğimiz Lexus ES‘in kaza testleri gerçekleştirildi. Yine Euro NCAP‘ın yaptığı kaza süreçlerinde iyi sonuçlar alınmış. Toyota’nın özel olarak çalıştığı projesi olan ES, ayrıca dünyanın ilk dijital dikiz aynalı aracı olarak da tanınacak.

Önden köşe çarpma kaza senaryosu 64 km/h hızla yapıldı. Bu kısım için aracın iyi koruma sağladığı bildirildi. İkinci adımda Lexus ES, 50 km/h ile düz bir şekilde platforma çarptırıldı. Aynı şekilde bu bölge için de tam puan aldı.

Yandan çarpma testinde ES, tam koruma sağladı. Euro NCAP’ın yeni ele aldığı otonom kontrol asistan sistemi testleri bu araca da uygulandı. Adaptif hız sabitle sisteminin gördüğümüz gibi iyi çalışıyor. Cisim algılaması ile birlikte yayalara karşı verilen tepkiler de gayet yerinde.

Lexus ES’nin otomatik sürüş asistanı, gece sürüşlerinde yerinde müdahaleler yapıyor. Toyota’nın otonoma yaptığı yatırımların karşılığını aldığını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum