Yatırım yapmaya başla!

Kia’nın Range Rover Velar Stilindeki “SP Konsepti”

Kia SUV ve Crossover'da dünya hakimiyeti kurmaya kararlı. Yenilediği Sorento'dan sonra şimdide SP Crossover modelini Auto Expo'da gösterdi!
Kia’nın Range Rover Velar Stilindeki “SP Konsepti”

Kia’nın Auto Expo 2018 kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği SP Konsepti, dikkat çekici tasarımıyla gösterildi. Yeni jenerasyon Sorento‘nun etkileri hala sürerken, İngiliz grafiklerini alan SP SUV modeli şaşkınlık yarattı. Kia’nın Hyundai ile olan dev ortaklık sürecinde Nexo ile Crossover pazarında iyice söz sahibi olmak adına kompakt boyutlardaki SP’yi tanıttı. Çizgilerini akılcı yönde karalayan Kia’nun nereye daha çok yoğunlaştığını net bir şekilde görebiliyoruz.

Hindistan’da düzenenlenen Auto Expo’nun ev sahipliği yaptığı Kia’nın SP’si için seri üretime hazır bir versiyon diyebiliriz. Hissiyatı faklı kısımlardan vermek isteyen Koreli temsilci de adeta konsept Peugeot 4008 için cevap niteliğinde oldu. Haliyle Toyota’nın Hibrit CH-R ile de hafif sürtüşmeli günler yaşayabilir.

Kia’yı gerçekten tebrik etmek gerekir! Çift taraflı olarak kendiyle beraber üst sınıfın hissiyatını da aynı anda veriyor.

Yeni Kia SP Konsept Auto Expo

Geçtiğimiz ay içerisinde geleceğini haber veren görseller de açıkçası Çinli bir firmanın Velar halli bir modeli zannetmiştim.

Yeni Kia SP Konsept Dış Yapısı

SP, ne kadar kompakt olsa da ışık grubunun ve ızgaranın asi duruşuyla D Segment SUV’a kayıyor.

Yeni Kia SP Konsept Far Yapısı Range Rover Velar

Hindistan tesislerinde üretime alınacak olan SP’de bilindik Kia ızgarası yer alıyor.

Yeni Kia SP Konsept Profil

Yeni yeni kombin renklerde gördüğümüz dış renklerde SP’de de Cooper tarzında tavan yapısı verilmiş.

Yeni Kia SP Konsept Arka Görünüm

SP Konsept başta olmak üzere diğer model gamının da doğuş yeri olabilecek Hindistan tesisleri için 1.1 milyar $ yatırım gerçekleştirilmiş. Bilinmeyenlerin arasında ise SP’nin nasıl bir motorla asfalta tekerlek değdireceği!

İlginizi Çekebilir :

KIA'nın SUV Model Konsept Arabası: "Cross GT"
KIA’nın SUV Model Konsept Arabası: “Cross GT”

Tahmin etmesi zor değil ancak daha çıkmadan kesin bir bilgi de vermek istemiyorum. Ancak çıkış tarihine ve günün şartlarına göre plug-in hibrit olabileceğini söyleyebilirim. Kia SP Konsept hakkında detaylar çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum