Paylaşım
in G+

Jeep’in Yeni Scrambler Pick-up’ı Test Sırasında Görüntülendi!


 

Jeep'in yılan hikayesine dönen pick-up modeli Scrambler arazi ortamında test edilirken görüntülendi. İşte detaylar...

Segment kavgalarını sıkça gördüğümüz bu günlerde, Jeep’te farklı bir noktadan giriş yapmak istedi. Sizlere konumuz olan aracı 2017 yılında Rubicon Gladiator olarak tanıtmıştık. İsmi tam olarak belirlenmese de gösterimi o şekilde olmuştu. Bilgiler geldikçe aracın detayları biraz daha belli oluyor. Scrambler‘ın karoser bakımından her şeyi tahmin edildiği gibi ve dijital tasarımlara uyuyor.

Gönderilen fotolarda Jeep’in pekte saklayacak bir pozisyonu kalmamış. Yapısal anlamda markanın demir gibi duran kamyonetini görüyoruz.

Ön bölüme dikkatli bakıldığında tahminleri kolaylaştıracak bir kapatma işlemi yapmışlar.

Amerikalı firmanın yuvarlak Led çerçeveli farları açıkça belli. Yine Jeep’i yansıtan dik çubuklara sahip bir ızgaranın olduğunu tahmin ediyoruz.

Araç oldukça geniş ve yüksek duruyor.

Aslında Jeep Pick-up’ı arkası uzatılmış ve bagaja çevrilmiş Wrangler olarak düşünebiliriz. Sonuçta şasi ve birçok şey ortak!

Jeep Kamyonetin giriş yapacağı piyasa çok sert!

Jeep’in girmek istediği pazar kolay değil. Orta boy kamyonet sınıflarında Toyota Tacoma, Nissan Frontier ve Honda Ridgeline Japon rakipleri. Chevrolet Colorado, GMC Canyon ve Ford Ranger’ında vatandaşı olduğu en zorlayıcı rakipleri.

Motor bölümünde de Wrangler izinde hareket edilecek. Güçlü SUV modelde şu an kullanılan, 285 ps ve 353 nm tork üreten 3.6L V6 olacaktır. Diğer kısımda 280 ps ve 400 nm tork üreten 2.0L turbo destekli benzinli ünitenin gelmesi gündemde.

Motor kısmında tek fark 2.8L dizel CRDI’ın 3.0L V6 dizelle yer değiştirmesi. Scrambler hakkında aldığımız bilgiler bu kadar. Modelin çıkış zamanı Carscoops‘a göre 2019 yılının Nisan ayında bayilere geleceği yönünde. İç mekana ait bir fotoya sahip olmadığımız için yorum yapamadık. Ancak Scrambler hakkında bilgiler geldikçe en hızlı şekilde sizlerle paylaşacağız.

> Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı