Yatırım yapmaya başla!

GM Askeri için Ağır Arazi Komando Aracı “Silverado ZH2″yi Hazırlıyor!

GM, 2019 yılında yeni Silverado ZH2'lerden askeri için hafif taktik araçları yapacağını duyurdu. İşte detaylar...
GM Askeri için Ağır Arazi Komando Aracı “Silverado ZH2″yi Hazırlıyor!

General Motors, Silverado ZH2’yi bir üst vitese geçirdi. Bu yıl yeni kasasıyla çıkışını yapan kamyonet, günümüzün tüm yeniliklerinden faydalandırılmıştı. İlerleyen vakitlerde de sanki önceden hazırlanmış gibi süper konseptleri tanıtılmıştı. En ilginci de ABD’li araç geliştirme şirketi Hennessey’in 6×6 Silverado tırtılıydı!

Görünümüyle en başında gücünü belli eden Silverado üzerinde daha büyük planlar olduğunu görüyoruz. GM, bir aracın en çok zorlanacağı ortama göre pick-upını hazırlama sözü veriyor. Şirketin istediği tam olarak karlı, buzlu veya bir çöl fırtınası üzerinde aracını sürekli olarak götürmek.

Çizimlerde kızıl hac için de bir yardım aracı konsepti düşünülmüş. Nissan’ın Titan 4×4’ü üzerine yaptığı kızıl hac aracına buradan bakabilirsiniz.

GM, Silverado geliştirmesinde standartların dışarısına çıkmış. Gözümüze daha vahşi gelen kamyonetin farları üç bölmeli şekilde. 2019 modelinden ayrı olarak kıvrımlı bir Led yerine, yine tampona yakın bir bölgeye üçlü şekilde düşünülmüş.

Askeriyenin pratik aracı da dahil olmak üzere her konsept duruşa ortak tampon yapılmış.

Ağır arazilere boyun eğmeyecek cinsten demir off road tamponu hazırlanmış. Her birinin üzerine gömme vinç koyulmuş. Darbelere karşı da alt koruma yapılmış.

Planlara ve amaca göre şekillendirilecek Silverado ZH2’lerde, uydu iletişim sistemleri olacak.

Tavan, gece görüş sistemleri ile donatılacak. Güçlü Led aydınlatmalar dışında üst portta devasa yedek lastik tutulacak. Bazılarında ise bu kısımlara belki ağır silahlar takılır.

Lastikleri sadece dış görünüşleriyle yorumlarsak; kurşun geçirmez ve patlamaz derdik!

Kamyonetin süspansiyonları yeniden ayarlanarak, yerden yüksekliği artırılmış. Aynı zamanda üzerinde bulunduğu lastiklerden dolayı, çamurluktan olabildiğince uzak kalması lazımdı.

GM’nin onayladığı proje için Silverado özel bir yakıt sistemiyle hazırlanacak.

GM, “Hafif ve ağır iş tecrübesinden türetilmiş, taktik araçlar sunmayı planlıyoruz.” dedi. Temelde bu araçlar yeni yakıt ve motor sistemleriyle ele alınacak. Silverado’nun taban kısmına, pillerle arka aks arasına 700 bar üreten hidrojen tankları yerleştirecek.

Kamyonetin, lityum-iyon akü grubu ve elektrik aktarma organlarıyla Silverado 643 km menzile sahip olacak.

Hafif taktik araçlarının askeriye kazandırma çalışmaları 2019 yılında kesin olarak başlatılacak.

Araçların her biri amacına uygun duruyor. Sağlık kısmında hazırlanan kurtarıcı araç donanımları, haberleşme sistemlerinin bulunduğu versiyon ve diğerleri oldukça karizmatik duruyor. GM’nin Silverado ZH2 hafifi taktik araçları hakkında yorumlarınız nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum