Yatırım yapmaya başla!

2019 DS3 Tarz Yapısının Yanında Elektrikli Motoruyla 450 Km Gidebilecek!

Fransız DS'in en yeni üyesi 3 Crossback'in ilk görselleri elimize ulaştı. İşte haberin detayları...
2019 DS3 Tarz Yapısının Yanında Elektrikli Motoruyla 450 Km Gidebilecek!

DS, Citroen’in alt firması olarak çalışırken, premium alanda PSA’nın yeni bir markası olmaya başarmıştı. Önceki zamanlarda Citroen modellerine DS arması takılırdı ve o araç diğerlerinden biraz daha özel olurdu. Şimdi ise ayrı bir marka olmayı başaran Fransız şirket ilk olarak DS7 SUV‘u göstererek elmas desenli malzemelerin insanı cezbeden tarafını sunuyor.

DS3’ün ilk teaser görselleri bugün yayınlandı. Öncesinde Auto Moto‘dan aldığımız dijital çizimleri vardı. Gördük ki önceki tasarımlarla birebir uyuyor. Eskiden beri dış ve iç görünümleriyle otomobillerini tüm markalardan kendini ayrı tutan Fransızlara, bir yeni markanın modeli de eklenmiş oldu. Bakalım yeni DS3’te neler var!

DS3’te yoğunluklu dalgalı objeler hakim.

İlk patent görsellerinden tanıdığımız DS3, farklı bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Farlar uç kısımlarda keskinleştirilmiş ve üst kısımlarda dalgalı gidilerek, ovale dönüşmüş.

Büyük abisi DS7’den izler taşıyor.

Taşıdığı kısımlara yalnızca ızgara diyebiliriz. Kalın çerçeveye sahip, far altlarına kadar devam ettirilen geniş panjur, 3D yapıya sahip.

DS3’ü sportifleştiren parçası ise tamponu.

İki bölümden oluşmuş havası verilen tamponun sivrileştirilen köşe kısımlara verilen Led ayrıntısı güzel durmuş.

DS3 kesinlikle başka marka modelleriyle karıştırılmayacak.

Citroen’den alışkanlık kalan farklı sütun çalışmaları DS3 için de geçerli kılınmış. B sütunda dikkat edersek orta direğe doğru bir dalga efekti uygulanmış.

DS3’ün arka kısmına uğradığımızda özgün olanın yalnızca logo olduğunu görüyoruz.

Buraya kadar iyi gelen DS3, arka kısımda çok alıştığımız bir şekle bürünmüş. Kia Sportage‘de diyebiliriz, Porsche modellerinden herhangi birini de!

Kabin DS3’ü daha üst bir model gibi gösteriyor.

Markanın kabin  tarzını DS7’de gördükten sonra DS3’te de elmas desenli yapıyı görüyoruz. Orta konsolda fonksiyon tuşlarının hepsi üçgen bir yapı içerisine koyulmuş. Üst kısımda işlevsel 12 inç olarak tahmin ettiğimiz ekran bulunuyor.

Beyaz döşeme siyahtan daha pahalı duruyor!

Kesinlikle beyaz deri ile kaplanan direksiyon, koltuk ve kapılar modelin premium alanda yarıştığının ispatı!

Gelen teknik bilgilerde DS3 Crossback E-Tense motor özellikleri de verilmiş.

Elektrikli versiyonu olmayan egzoz uçlarından rahatça anlayabiliriz. Ya da sürücü koltuğuna oturduğunuzda ekranda elektrik motor bilgilerinden de anlayabilirsiniz.

DS3 E-Tense’de 50 kWh‘lik lityum iyon piller kullanılacak. 115 ps güç üretilmesi beklenen modelin yaklaşık olarak 450 km gitmesi sağlanacak. DS’in yeni SUV modeli hakkında edindiğimiz bilgiler bu kadar.

Resmi tanıtımı Paris Otomobil Fuarı‘nda gerçekleşecek. Bizce kompakt yapılı araç sınıfında bu araç çok iş yapabilecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum