Yatırım yapmaya başla!

Motorin ve Benzine Büyük İndirim Haberi PÜİS’ten Geldi!

PÜİS'ten aldığımız habere göre bu geceden itibaren motorin ve benzine büyük indirim gelmesi bekleniyor. İşte detaylar!!!
Motorin ve Benzine Büyük İndirim Haberi PÜİS’ten Geldi!

Alışık olmadığımız bir haber olsa da bu aralar benzin ve motorin fiyatları üzerine güzel çalışmalar yapılıyor. 2017 yılının nerdeyse her ayında zamlar yapılmış, hatta haftalık iki kere olmak üzere rutine bağlanmıştı. Geçtiğimiz hafta rafineri fiyatlarının da düşmesiyle benzine 16 kuruşluk bir indirim gelmişti.

Motorinde herhangi bir indirim söz konusu olmamıştı. Fiyatı düşürülmek istenilen fosil yakıt olarak benzin göze kestirilmişti. Çünkü litre başı fiyatı nerdeyse 6 TL sınırına dayanmıştı. Ancak şimdi bakıyoruz ki motorinle birlikte benzine tekrar indirim getiriliyor.

PÜİS, 14.02.2018 tarihinden itibaren benzine 11 kuruş indirim geleceğini açıkladı.

Benzin ve Motorin İndirim

Ne kadar indirim gelse de halk gözünde astronomik fiyatlarda olan akaryakıt fiyatlarında benzin biraz daha normale çekilmeye çalışılıyordu. Buna göre 5.85 TL civarlarında seyreden benzinin litre fiyatı indirimle beraber 5.74 TL olması bekleniyor.

Aynı tarihte motorinde 17 kuruşluk indirime giriyor.

Benzin ve Motorin İndirim Litre fiyatı

Motorine gelecek indirimden sonraki hali; 5.08 TL olan litre fiyatından 17 kuruş düşüldüğü zaman 4.91 TL seviyelerine gelmesi bekleniyor.

Bu gece yarısından itibaren düşünülen fosil yakıt indirimleri vatandaşın yüzünü bir nebze olsun güldürecek. Bizler 17 ve 11 kuruş sayılarını düşük bulabiliriz ancak bunu aylık ortalama 100 ile 300 litre arasında değişen rakamlarda yakıt alan insanlar için fiyat farkları büyük olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum