Yatırım yapmaya başla!

MW Motors Retro Tasarımlı Luka Elektrikli Aracını Gösterdi!

Çekli MW Motors, 60'ların tasarımlarının verildiği Luke EV modelini tanıttı. Özellikleri boyutlarından daha büyük!
MW Motors Retro Tasarımlı Luka Elektrikli Aracını Gösterdi!

Çekli otomobil üreticisi MW Motors, her tarz insanın ilgisini çekecek bir model çıkartıyor. Yeni bir tarz ve teknoloji adımları atılırken, aynı zamanda geriye dönük yapıların izlerini taşıyan güzel eserleri de beraberinde getirmiş oluyorlar. Adına Luke verilen bu kompakt otomobilin sipariş listesinin baya bir kalabalık olacağından eminim.

Son zamanlarda retro tarzların yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz. Luka‘ye en yakın ve oldukça benzer karoserlere sahip, Mercedes SLK’nın replikası olan Vaz – 21‘e rastlamıştık. 1956 – 1970 yılları arasında 600 bin adet yollara gönderilen bir otomobilin ikinci hayat öyküsüydü!

Gayet sempatik ve göze hoş gelen bir otomobille beraberiz.

Luke’nin dış yapısı ve parçaları yuvarlak şekillerde tasarlanmış. Peki ilk bakışta hangi iki Alman otomobil modelini gördünüz? Geçiyoruz benzetme kısmına. Farların yuvarlak yapısı itibariyle eski Porsche 911in ufak bir yansımasını görüyoruz.

Tam alt kısımlarına konumlandırılan Led aydınlatmaları saymazsak, ızgaranın yatay çift bölmeli hali de BMW‘yi anımsatıyor. Sade krom tamponla ön kısım tasarım işlemi tamamlanmış.

Luke’nin profili daha farklı izlenimler sunuyor.

Üzerinde havalandırma delikleri olan uzun çamurluklarına karşı lastik yuvaları küçük yapılmış. Ön cama verilen dik açıyla, tavanın eğilimli gelerek, dar arka camla buluşturulması havalı olmuş.

Arka kısma geçtiğimizde sizlere İngiliz efsanesinden benzetmeler sunacağız.

Luke’nin bütün olarak arka kısmına baktığımızda bizi eski senelere götürerek Aston Martin DB5‘e kadar gitmemizi sağladı. Çamurlukların dışa çıkıntılı hali oldukça benzer.

İç mekan, istekleri cevaplayacak düzeyde.

Siyah kaplı deri parçalara karşı aralara yapılan karbonla kaplanan parçalar kaliteli duruyor.

Orta alanda büyük bir bilgi eğlence ekranı konumlandırılmış. Alt kısımda gözüken buton, vites değişimlerine yarıyor.

Çekli MW Motors Luke ünitesi konusunda oldukça farklı yerleşim kuralları uygulamış.

Temal olarak üniteler Protean Drive’ın yapmış olduğu tekerlek içi motor mantığı gibi. Dört tekerleğe ayrı monteli EV üniteler toplamda 68 beygir güç üretiyor.

Bu kısım da alüminyum şasiye sahip, 815 kg ağırlığındaki Çekli modeli 9.3 saniye kalkış yaptırabiliyor. Maksimum hızı da 146 km/h olarak ölçülmüş. Çıkan teknik rakamlar bence yeterli düzeyde.

Kullanılan 21.9 kWh‘lik bataryalarla tek şarjla 300 kilometrelik bir menzile sahip oluyor. 1 saat fişe takımla da pillerinizin %80‘nini doldurabiliyorsunuz. Luke’nın fiyat konusuna daha değinilmedi. Tasarımı, motoru ve yaptığı menzil rakamlarıyla MW Motors iyi bir iş çıkarmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum