Yatırım yapmaya başla!

%40’lık MTV Zammına Sosyal Medyadan Gelen Müthiş Tepkiler

Ekonomi Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılından itibaren MTV'nin zamlı olacağını bildirdi. İşte detaylar...
%40’lık MTV Zammına Sosyal Medyadan Gelen Müthiş Tepkiler

Zam kelimesine oldukça alıştığımız son aylarda, motorine dün gelen 13 kuruşluk zam büyük tepkilere yol açmıştı. Şimdi ki haberimiz de ise benzin fiyatları kadar önemli olan “MTV”ye ilişkin zam yapılacağı haberi duyuruldu. Türkiye ekonomisine dair OVP (orta vadeli program) açıklaması bugün yapıldı.

Bir çok kişi programın hedef ve tedbire yönelik açıklamalarla biteceğini zannederken sonunda keyifleri kaçıran zammı açıkladılar.

Maliye Bakanı Naci Ağbal 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren MTV’ye %40 oranında zam yapılacağını bildirdi.

Vergilendirmeleri oldukça ağır olan binek otomobillerin bundan sonra MTV ücretleri araç değeri üzerinden dikkate alınacağı söylendi.

Yani motor hacim aralıklarına göre alınan yıllık motorlu taşıtlar vergisi değişerek, aracın piyasa değerinin etkili olması bekleniyor.

Gelen zam öyle %3, %4 gibi rakamlar değil. Tam tamına %40! Bizler gözlerimizi dört açmış benzin ve ağır vergilerden ne zaman kurtulacağız diye bakarken, yaşadığımız şu an ki manzara gerçekten kötü. Ekonomi Bakanı, araçların değeri ile ilişkili olarak MTV’nin değişeceğini söylemişti. Yani 350 bin TL değerinde ancak 1.6L olan Mercedes veya BMW’ler yeni MTV sistemine örnek olabilir.

İşte %40’lık MTV zammına Twitter’dan gelen müthiş tepkiler:

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum