Paylaşım

Mercedes Los Angeles Öncesi Yeni CLS’den Ufak Detaylar Gösterdi!


 

Mercedes'in lüks klasman, sportif dört kapılı otomobili CLS'nin tasarımına dair bir video yayınlandı. İşte yeni Mercedes CLS...

Bir süredir Mercedes’in lüks GT aracı CLS‘nin nasıl olacağı ile ilgili merak dolu bekleyişler sürmekteydi. Alman markanın özel bir parçası olan CLS, bu sefer büyüleyici yapısıyla çıkış emri bekliyor. 2019 Mercedes CLS’nin ilk görselleri geçen aylarda bize ulaşmıştı ve sizlerle paylaşmıştık. Aşağıda izleyeceğiniz videoda da gördüğümüz kadarıyla çıkış grafiklerinin nasıl olacağı tahminini iyi yapmışız.

Bana kalırsa CLS ile başlayacak Mercedes’in yeni marka yüzü daha etkileyici bir hal almaya başladı. Şirket arkadaşlarından olan E Coupe, CLS’nin %40 civarlarında gelişimine katkıda bulunmuş görüyoruz.

Gördüğünüz videoda yeni CLS’nin çizgilerinin artık netlik kazanmış olduğunu anladık.

Dikkatli baktığımızda önceki CLS içeriğimizde dediğimiz gibi alt klasmandan ve üst klasmandan olacak şekilde hissiyatı en iyi verecek parça nakilleri gerçekleştirilmiş. Yani Los Angeles Fuarı’nın bu yıl ki heyecan takviyesi bu Mercedes modelinden gelecek.

Yayınlanan video ile ön ve arka kısmın far yapılarının netlik kazandığını görüyoruz.

Burun yapısının daha dik ve üçgenleşen farlarından dolayı CLS’nin AMG Gran Coupe genleriyle hareket ettirildiğini anlıyoruz. Işıklandırma grublarında yapılan yenileme, ızgaraya verilen şekiller ile CLS’nin ezici tarafı ortaya çıkartılmış.

2017 Los Angeles Fuarı bu sene markaların teknolojik restleşmelerine tanık olacak. Ortamı diğer kızıştıracak bir şeyde, araçlara verilen şekillerinin tutku düzeyidir. Fuarda teknoloji açısından en çok merak ettiklerimin arasında Infiniti Q50’de kullanılan motor ünitesi var.

Tabi gerçekleri konuşmak gerekirse; son yılların Big-Bang’ni gerçekleştiren Tesla Semi’nin hızlanma videosundan sonra motorlar konusu bende daha az merak uyandırmaya başladı.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın