Yatırım yapmaya başla!

Jeep Wrangler’de Çıkan Kaynak Hatası Ölüme Yol Açabilir!

Jeep Wrangler'de fark edilen bir hatanın, aracın çerçevesinden kaynaklı olduğu söylendi.
Jeep Wrangler’de Çıkan Kaynak Hatası Ölüme Yol Açabilir!

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), yeni nesil Jeep Wrangler’in üretim hatasından dolayı baştan araştırılması gerekiyor dedi. Amerikalı şirketin 2018 model yılına hazırladığı Wrangler için fabrikasyon hatası yapıldığını düşünülüyor. NHTSA ve yetkili bayilere gelen şikayetlerin değerlendirmesi sonrasında 2018MY ve 2019MY Wrangler’lerin acilen incelemeye alınmasına karar verilmiş.

Kusurun aracın çerçeve kısmında olduğu söylenerek, kaynak kısımlarındaki eksik işçiliğe bağlandı. Gelen ilk şikayet sonrasında Wrangler’de böyle bir şeyin çıkıp çıkamayacağına bakılmış. Aynı türden farklı servis raporları yazılınca, modelin kapsamlı olarak araştırılması istenmiş. İşte detaylar;

Bir Wrangler sahibinin kaynak hatasını fark etmesiyle süreç başlamış.

Ekim 2018 yılında bir Arıza Araştırma Bürosu tarafından açılan soruşturmada, SUV’un çerçevesindeki kaynakların sağlıklı olarak yapılmadığı tespit edilmiş. Sonrasında diğer Wrangler sahiplerine duyuru geçilerek, kaynaktan ötürü aracın yolda farklı tepkiler gösterip göstermediği sorulmuş.

Alınan bilgiler sonunda Wrangler’in çerçevesinin hatalı olarak kaynatıldığı kanaatine varılmış. Soruşturma ile ilgili olarak çevrimiçi olarak paylaşılan bir NHTSA açıklamasında, Fiat Chrysler Automobiles tarafından verilmiş olan konuyla ilgili bilgilerin “çerçeve kaynaklı kalite eksikliklerinin araçların yapısal bütünlüğünü tehlikeye atıp atmadığını ve dolayısıyla motorlu taşıtlarının güvenliği için makul olmayan bir risk teşkil edip edemediğini” yeterli şekilde ele almadığını söylüyor.

Jeep tarafı da bu yoldaki salınmanın kaynaktan ötürü mü ona baktığını bildiriyor. Geçtiğimiz ay Amerikalı şirketin yolda gezinmeye yol açıcı bu hataya ilişkin olarak bir atılımda bulunmuş ancak sonradan vazgeçmiş. Otomobil üreticisi, satıcılardan ücretsiz olarak temin edilebilen yeni bir direksiyon damperinin takılmasının sorunu çözdüğünü iddia ediyor.

4. nesil Wrangler’in darbe ve olası durumlarda çerçevenin ön kısımdan ayrılmasının olabileceği ve sürücünün kontrolünü kaybedebileceği bildirildi. Bu kadar aşırı ciddi bir durum için FCA’nın neden geri çağırmaları durdurduğunu şu an kimse bilmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum