Paylaşım

2018 Yılı için Hazırlanan Yeni “Honda Insight”ın Görkemli Duruşu!


 

Honda'nın uzun zamandır üretim bandında olan hibrit arabası Insight, 2018'e markasının yeni tasarım diliyle giriyor. İşte hibrit Insight...

Honda’ın Civic ile değiştirdiği kıyafet, markanında aslında bundan sonra gelecek modellerinde yeni giysi olacaktı. Japon markanın FD1‘deki büyük ivmelerini yapması gerekiyordu. Sonuç olarak son FC5 kasa yapısı gösterilerek Honda severlerin kalbi bir kez daha çalınmıştı. Japon temsilci tüm ürün gamına yüz hatlarını birer birer verecekti. Daha sonrasın da teknolojik Japon firması yapı değişimine D Segmentin ileri gelenlerinden olan yeni Accord ile devam ederek markanın Amiralini de tazelemiş oldu. Şimdi ise Honda değişime, aynı yüz hatlarını vereceği Insight modelini hazırlıyor.

1999 yılında hibrit model olarak piyasada yerini alan Insight, Hyundai’nin sistemli hibriti Ioniq‘in hatrı sayılır büyük rakiplerinden. Geliştirilen tasarım diline baktığımızda Insight’ın kapalı çamurluk yapısının, 70’ler Citroen görüntüsünden uzaklaşalı epey bir zaman olmuş.

Honda’nın hibrit tarafını üstlenen Insight,
şu an için belirli ülkelere ihracatı yapılıyor.

2018 Honda Insight Karoseri

Aracın ön kısmından kesinlikle Honda’nın hangi modeli olduğunu anlayamazsınız. Bence Insight’ı belirleyici öğeler olmalıydı.

2018 Honda Insight Ön Far ve Yapısı

Insight’ın her açıdan olduğu gibi profil kısmından da o tokluk hissiyatı var.

2018 Honda Insight Profili

Grafiklerin birden özgünleştiği kısım, arkası. Far, bagaj kapağı ve tamponun sahip olduğu şekillere bizden tam not!

2018 Honda Insight Arka Görünüm

İç kısımda prototip yapısından değil de çizimlerden kalan görseller gösterilmiş.

2018 Honda Insight İç Mekanı

Insight’ın kokpit kısmı aslında güzel duran ekran yapısıyla da bir nebze olsa kardeşlerinden ayrılıyor.

Insight‘ın önden gönderilen resimleri en azından nasıl bir şey olacak merakını ortadan kaldırdı. Detroit Otomobil Fuarı‘nda gerçek yapısının gösterilmesinden sonra karoser detayları ve tüm özellikleri hakkında daha sağlam bilgilere sahip olacağız.

Honda Civic’in son kasa mağdurları ne derler bilemem ancak ön kısım Led aydınlatma düzeneği, ızgara açıklığı ve alt kısımlardan itibaren aşılanan oturaklı araç hissiyatı, tartışmaları bence kapatıyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın