Paylaşım

2018 Dacia Duster’a Gelen “Fisker VAN” Takviyesi!


 

Son yılların en popüler SUV modeli haline gelen Duster'ın şimdi de VAN modeli "Fisker" geliyor!

Ticari araç dünyasına katılan Duster VAN, pratik taşımacılıkta avantajlı bir model olacak gibi gözüküyor. Renault’un bünyesinde, daha çok orta alt sınıfta hizmet veren Dacia, alım gücü belirli bir yere kadar olan müşteri portföyüne hizmet veriyor. Duster’ın 2018 yeni kasa yapısıyla gösterilmesinin ardından böyle bir çalışma yapılacağı aklımıza gelmemişti. İnsanlara cazip gelecek kısmı ise fiyatı olacak.

Toyota’nın İngiltere pazarı için ürettiği L. Cruiser Prado VAN‘la karşılaştırıldığında inanılmaz ucuz olacağı kesin! Dacia’nın ilk ticarisi bu değil. Logan ve Sandero modellerinin de kompakt yapılı kamyonet versiyonları üretilmekte. Duster’ın da gruba katılmasıyla Renault bu alanda epeyce bir güçleneceğe benziyor.

Fisker Uygulaması Duster’ın En Baz Versiyonu Şeklinde Yapılmış

Fisker Uygulaması Duster'ın En Baz Versiyonu Şeklinde YapılmışTampon, ızgara ve farlar aynı bırakılmış. Ticari dönüşümü profil kısmında görebiliriz. Görünen sac tipi jantlar ve gövde rengi olmayan dikiz aynalar ticari araçların sembolü haline geldi.

Kapı kolları beyaza boyanmış olsaydı tek kapı zannedilebilirdik. Ancak dört kapı düşünülmesi bir çok yönden avantajlı olacaktır. VAN’a çevirme operasyonunda yan camların tümü kapatılmış. Arka cam ise açık bırakılmış.

Duster’ın Geniş Sayılabilecek İç Hacmi Malzeme Taşımaya Müsait

VAN araçlarda klasikleşen bir şey de taşıma alanı ile ön kısmı ayıran metal delikli parça Duster’da da bulunuyor. Eşya yükleme bagaj açıklığı 1.64 metre olarak verilmiş.

Resimlerde olduğu gibi tamamen boş halde Duster Fisker, 1.636 litre alan açıklığı veriyor.

AWD Çekiş ve Motorlar Duster ile Aynı!

Duster’ın ticari taşımacılıkta kullanılacak olması iyi bir haberken, üzerine 4×4 çekiş sistemi ile alınabilecek olması daha da sevindirici oldu. Motor ünitelerinde; 1.5L 110 beygir güç ve 260 nm tork üreten dizel görevine devam ediyor.

Benzin kısmında SCe 1.6L ünite, 114 beygir güç ve 156 nm tork sağlayacak. Merak edilecek konulardan birisi de Dacia’nın seçeneklere koyduğu LPG sistemi Fisker için de geçerli olacak mı?

İlk etapta Avusturya pazarına satılacak Duster Fisker, belirlenen ülkelere sırayla gönderimi yapılacak. Mantık çerçevesinde bakıldığında, hem parça hem de bakım maliyetleri bakımından yüzleri güldüren bir VAN model olacağına eminim. Bakalım ülkemizde Duster Fisker’ı ne zaman göreceğiz!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın