Yatırım yapmaya başla!

2017 Model Ford GT’nin Mantıklı Gelmeyen Satış Fiyatı!

İlk olarak Ford'un kendisinin çok sevdiği ve insanları 60'lı yıllarda yakaladığı GT'sinin bir örneği fazla bir paraya satılmak isteniyor.
2017 Model Ford GT’nin Mantıklı Gelmeyen Satış Fiyatı!

Özel araç satışları köşemizde bugün Ford GT yer alıyor. 1960 yılında Henry Ford’un sırf Enzo Ferrari’yi tahtından etmek için ortaya çıkardığı ve 15 Kasım’da vizyona girecek “Ford V. Ferrari” adlı filmde anlatılan GT’nin yeni neslinin yeşil bir örneği satılıyor. Parlak etkileyici bir boya türüne sahip spor Ford’un 1.3 milyon dolarlık fiyatının hangi kısmından dolayı verildiğini araştırmaya koyulduk!

Araç sahipleri değerli olduklarını bildiği araçlarını bazen gözlerinde çok büyütebiliyorlar. GT’nin 2 yıllık satılamaz raporunun bitmesi ardından Jalopnik sayfasında gösterildi. Amacın, süre zarfında sürülmeden, sonradan iyi bir fiyata satılmak istenmesi, açıkça belli oluyor.

Aracın kondisyonu ve bakımlı olması adına denilecek bir şey yok, zira kendileri zaten sıfır olarak duruyor!

Atlas Green Satılık Ford GTBilerek kullanılmadığını düşündüğümüz Ford GT’nin üzerindeki özel seçim yeşil rengin pahalı bir opsiyon olduğunu söyleyelim. 1.3 milyon dolarlık fiyatın içerisine birçok kritik maddeleri burada sayabiliriz.

Biricisi; Ford’un ikonik ve zamana damga vurmuş aracının son neslini gerçekten değer verecek müşterilere satmak istemesi. Nitekim de öyle oldu. Spor otomobilin opsiyonsuz fiyatına 450.000 dolar denildi. Rakamın İtalyan boğası Aventador S’ten pahalı olduğunu bilmenizi isteriz.

450.000 doların üzerine şimdi müşterinin isteklerini eklemeye başlayabiliriz.

Atlas Green Satılık Ford GT KabinKaportasını kaplayan Atlas Green rengin sadece bu arabada ve fiyatının üzerine 30.000 dolarlık bir farkla! Ve bu boya da özel bir malzeme ile tekrar kaplanmış. Ford’un çok değer verdiği süper otomobili için sahibi dış kısımda karbon fiber jantlar, gümüş fren kaliperleri, iç yükseltme paketi, titanyum bijon somunları ve kokpitte özel yarış koltukları işaretlenmiş.

Opsiyon listesini ortaya toplarsak, 500.000 ile 550.000 dolar arasında bir satış bedeli çıkıyor. Orijinal olduğunu ve 538 kilometrede oluşunu onun için bir avantaj olarak yazsak dahi anca 650.000 dolar olsun deriz.

Ancak resme göre Ford’tan çıkış fiyatı ile şimdiki satışı arasında 2.5 kat gözüküyor. Eğer bu otomobil gerçekten 1.3 milyona satılırsa, GT’nin özlem çekilen, sahip olmak isteyip de olunması zor olan, 21. yüzyıla adını kazınmış bir spor araç olarak göreceğiz.

Sadece 30.000 dolarlık boya ekstrası ile bile neler yapılabileceğini sayalım mı? İstediğiniz boya renginde Lotus Elis alabilir, 43 yeni Iphone telefon, ikinci el Aston Martin Vantage, istenirse Titanic enkazı gezisi, ortalama düzeyde sıfır bir otomobil (pazarlık yapılırsa Tesla Model 3) ve hiç bir şey almasak bile bir yere bağış yapılabilir! Atlas Grenn Ford GT’nin fiyatı için sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum