Yatırım yapmaya başla!

Engel Tanımayanlar için 2016 Yılının Paratic’te En Dikkat Çeken SUV Modelleri

Engel Tanımayanlar için 2016 Yılının Paratic’te En Dikkat Çeken SUV Modelleri

Otomotiv dünyasının sınır tanımayan “mamutları”, 2016 yılında da zorlu arazileri aşındırmaya ve şehrin asfaltına tepeden bakmaya devam ettiler. Güçlü motorları, dayanıklı yapıları ve her koşula uyum sağlayan aerodinamikleriyle gücü hissetmek isteyenlerin hayallerini süslüyorlar. Elbette ki güçlü ve lüks yapılarıyla dağlık arazilerde bile asfalt yolları aratmayan SUV modellerinden bahsediyoruz.

Hemen hemen her amaca ve sektöre hizmet veren SUV araçlar, sadece zorlu arazilerde değil; aynı zamanda şehrin asfalt yollarında da harikalar yaratıyorlar. Performans özelliklerinin yanı sıra ultra lüks bir odayı andıran iç mekan tasarımlarıyla da gönlümüze taht kuran SUV modelleri, 2016 yılında adeta evrimleşerek çok daha etkileyici araçlar haline geldiler.

2017 Land Rover Discovery Sport gibi yaklaşık 1 metre derinliğindeki su birikintilerinde bile rahatlıkla yoluna devam edebilen modellerin dünyaya tanıtıldığı 2016 yılı, tamamıyla sınır tanımayanların yılıydı. Elbette ki Paratic ailesi olarak, böylesine güçlü ve etkileyici araçların meydana getirilmesine tepkisiz kalamazdık. Bu nedenle, 2016 yılında sektörün hakimi olan belli başlı SUV modellerini huzurlarınıza getirdik. Şimdi ise bu güçlü canavarlardan oluşan özet niteliğinde bir liste derledik.

İşte sınır tanımayanlara özel, 2016 yılının Paratic’te en dikkat çeken SUV modelleri:

10 Bugüne Kadar Üretilmiş En Güçlü Range Rover: “SV Autobiography Dynamic”

Bugüne Kadar Üretilmiş En Güçlü Range Rover: “SV Autobiography Dynamic”Gerçek bir SUV markası olan Range Rover, 2016 yılında bugüne kadar üretilmiş en güçlü modelini dünyaya tanıttı. SV Autobiography Dynamic adı verilen bu güçlü SUV modeli, 550 beygir güç üreten V8 motoruyla muazzam bir güce kavuşarak, saatte sıfırdan 100 kilometreye sadece 5 saniyede ulaşabiliyor. 2016 yılının Paratic.com’da en dikkat çeken SUV modellerinden biri olmayı başaran SV Autobiography Dynamic, sürüş asistanlarıyla da güvenli ve konforlu bir seyahat imkanı sunuyor.

Range Rover SV Autobiography Dynamic  Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

9 2017 Audi Q5 ile Lüksün Ötesinde Bir Sürüş Deneyimi Yaşayın!

2017 Audi Q5 ile Lüksün Ötesinde Bir Sürüş Deneyimi Yaşayın!Alman devi Audi, 2016 yılında yeni Q5 modelini tanıtarak nefesleri kesti. 4×4 Quattro çekiş sistemi ile donatılan 2017 Audi Q5, önceki versiyonlarına oranla daha hafif yapısı ve daha geniş bagaj hacmiyle konforlu bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Ayrıca Wi-Fi bağlantısı, Audi Connect özelliği, Phone Box ve yeni ses sistemleriyle şaşkınlık yaratan yeni Q5, Paratic’in merak uyandıran SUV modellerinden bir tanesi olarak listemizde yer alıyor.

2017 Audi Q5 Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!  

8 Jaguar’ın Tamamen Elektrikli İlk SUV Modeli: “I-Pace”

Jaguar’ın Tamamen Elektrikli İlk SUV Modeli: “I-Pace”Artık İngiliz otomotiv devinin, elektrikli araç piyasasına girme zamanı gelmişti. I-Pace adında ilk elektrikli SUV modelini üreten Jaguar, 2016’nın Paratic.com’da en dikkat çeken SUV araç içeriklerinden bir tanesi haline geliyor. Geniş ve agresif tasarımı, 400 beygir güç üretebilmesini ve 0-100 km/s ivmeye 4 saniyede ulaşabilmesini sağlayan performans özellikleriyle takdir toplamayı başarıyor.

Jaguar I-Pace Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

7 Ferrari ve Maserati Özellikleriyle Donatılmış Bir SUV: “Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio”

Ferrari ve Maserati Özellikleriyle Donatılmış Bir SUV: “Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio”Alfa Romeo 2016 yılında, Ferrari ve Maserati’den ödünç almış olduğu önemli parçalarla etkileyici bir SUV modelini dünyaya tanıttı. Fiat Grubu’nun bünyesinde üretimine devam eden bu üç İtalyan kardeşin meydana getirmiş olduğu Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio modelinin, kendi klasmanının en hızlısı olduğu iddia ediliyor. 0-100 km/s ivmeye 3.9 saniyede çıkıp, saatte 285 kilometrelik azami  hıza ulaşabilen Stelvio modeli, Maserati’nin Q4 dört çeker sistemi ve Ferrari’nin twin-turbo V6 motoruyla eşsiz bir sürüş keyfi yaşatıyor.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

6 Şık İç Tasarımı Etkileyici Performansıyla: “2017 Volvo XC90 Excellence”

Şık İç Tasarımı Etkileyici Performansıyla: “2017 Volvo XC90 Excellence”XC90 modeliyle şık iç tasarımıyla dikkat çeken 2016 model otomobiller arasında yer almayı başaran Volvo, 2017 yılına da XC90 Excellence modeliyle damgasını vurmaya hazırlanıyor. 2016 yılının Paratic.com’da dikkat çeken SUV modelleri arasında da bulunan 2017 Volvo XC90 Excellence, Nappa derisinden koltuklar ve 20 hoparlörlü ses sistemiyle donatılmış iç mekan tasarımıyla lüks bir sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca T8 twin-hybrid motoruyla da 400 beygir güç üreten bu Volvo modeli, 0-100 km/s ivmeye de 5.6 saniye içerisinde ulaşıyor.

2017 Volvo XC90 Excellence Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

5 Martı Kapılı İlk SUV: “2018 Lincoln Navigator Concept”

Martı Kapılı İlk SUV: “2018 Lincoln Navigator Concept”Navigator Concept modeliyle SUV dünyasında bir ilke imza atan Lincoln de 2016’da Paratic’in en ilgi çeken SUV model içeriklerinden bir tanesi olarak karşımıza geliyor. Dünyanın martı kapılı ilk SUV modeli olarak tanıtılan 2018 Lincoln Navigator Concept, süper araba özelliklerini bünyesinde barındıran tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. “Süper SUV” olarak da adlandırılan bu Lincoln güzelliği, 400 beygirli V6 motoruyla da oldukça etkileyici bir performans sergiliyor.

2018 Lincoln Navigator Concept Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

4 Range Rover TDV6 Autobiography ile Bir Fotoğrafçının İş Birliği

Range Rover TDV6 Autobiography ile Bir Fotoğrafçının İş Birliği2016 yılının Paratic’te en dikkat çeken SUV araç yazılarımız arasında yer alan bu içeriğimiz diğerlerine göre biraz daha farklı bir konuya sahip. Ünlü bir fotoğrafçının, Range Rover TDV6 Autobiography modeliyle Norveç’in zorlu arazilerinde gezinerek, birbirinden etkileyici kareleri dünya ile paylaştığı etkileyici bir macera anlatılıyor. Aslında bu Range Rover modelinin sınır tanımayan yapısının net bir şekilde gözler önüne serildiği bu güzel çalışma, Norveç’in doğasını da yaşamanıza olanak tanıyor.

Range Rover TDV6 Autobiography ile Bir Fotoğrafçının İş Birliğinin Detayları için Tıklayın!

3 Zorlu Arazilerin Yeni Kralı: “2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk”

Zorlu Arazilerin Yeni Kralı: “2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk”Jeep’in yenilenmiş Grand Cherokee efsanesi, 2016 yılında Paratic.com da tanıtılan belki de en etkileyici SUV modeli olabilir. 2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk adıyla karşımıza gelen bu SUV modeli, yenilikçi tasarımı, zorlu arazileri asfalt yollara dönüştüren performansıyla da gücü hissetmek isteyenleri tamamıyla mest ediyor. Markanın Quadra-Drive II ara şanzımanı, 4×4 sistemi, Quadra- Lift hava süspansiyonları ve güçlü V6 motoruyla donatılan Grand Cherokee Trailhawk, rüya gibi bir sürüş deneyimi sunuyor.

2017 Jeep Grand Cherokee Trailhawk Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

2 Akıllara Zarar Yeni Mercedes-Benz X-Class Pickup

Akıllara Zarar Yeni Mercedes-Benz X-Class PickupMercedes-Benz’in bugüne kadar üretmiş olduğu ilk premium pikap modeli, 2016 yılında Paratic okuyucularını fazlasıyla heyecanlandırmışa benziyor. Stylish Explorer ve Pawerful Adventurer adında iki farklı versiyon olarak piyasaya sürüleceği belirtilen otomotiv dünyasının bu yeni afeti, ekstra gövde korumaları, off-road lastikleri, dört adet benzinli ve dizel motorun bulunduğu güç ünitesiyle zorlu arazilere meydan okuyor. Mercedes-Benz X-Class Pickup Truck adı verilen bu canavar, safkan bir arazi aracı olarak hayranlık uyandırıyor.

Mercedes-Benz X-Class Pickup Truck Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

1 2017 Porsche Cayenne Platinum Edition Enfes Tasarımıyla Nefes Kesiyor!

2017 Porsche Cayenne Platinum Edition Enfes Tasarımıyla Nefes Kesiyor!Listemizin bir numarasında ise 2016 yılında Paratic.com’da en çok okunan süper spor araba yazıları arasında da ilk sıralarda yer alan bir Porsche modeli bizleri karşılıyor. 2017 Porsche Cayenne Platinum Edition adı verilen bu etkileyici canavar, hem marka içerisindeki hem de piyasada yer alan diğer SUV modellerini gölgelemeyi başaracak gibi görünüyor. Ayrıca Avrupa’da 262 beygirli dizel ve Amerika’da 328 beygirli hibrid versiyonlarıyla satışa sunulacak bu SUV modeli, sahip olduğu her özellikle listenin zirvesinde yer almayı hak ediyor.

2017 Porsche Cayenne Platinum Edition Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

Otomotiv mühendisliğinin ve teknolojisinin akıl almaz gelişimi, 2016 yılında adeta zirveye ulaştı. Sektörde ilklerin ve enlerin yaşandığı bu yıl, birbirinden etkileyici modellerin doğuşuna ev sahipliği yaptı. Elbette ki, Paratic.com ailesi olarak bizler de başta güçlü ve dayanıklı SUV modelleri olmak üzere, hayranlık uyandıran birçok eşsiz modeli sizlerin beğenisine sunduk. Şimdi ise 2016 yılına damgasını vuran SUV modellerinden oluşan bir liste derleyerek, bu sınır tanımayan canavarların yıl içerisindeki değişimlerini sizlerle paylaşmak istedik. Peki, 2016 yılının Paratic.com’da en dikkat çeken SUV modelleri hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. Abartmaya gerek yok adam yeni Suv modellerini açıklamış. pickup nerden çıktı dnıyor ancak vergilendirmeye gelince cip suv muamelesi görüyor sadece kasalı suv olmuş oluyo, ozellıgı sonucta 4×4 olması. gunumuzdekı suvların 4×4 teknolojılerıne bakarsakta buyuk amıral gemılerınkiyle aynı sadece boyutlar küçüldü. Mesela burda eksık olarak Toyota modellrinden olması cunku dunyada lıder gosterılen o.


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum