Yıldızlar Şehri Hollywood Hakkında Bilinmeyen 25 Gerçek

Yıldızlar Şehri Hollywood Hakkında Bilinmeyen 25 Gerçek

Şöhretin en yüksek basamağı, Hollywood! Sanırım dünyanın bütün sinema yıldızları, sinemanın kalbi olan ve Kaliforniya, Los Angeles’te bulunan bu muazzam şehirde bulunmayı hayal eder. Aslında bunun nedeni basittir. Çok da uzağa gitmeye gerek yok. Bizde bir zamanlar, Yeşilçam neyse; dünya içinde Hollywood odur. Kestirmeden bunu söyleyebiliriz. Yeşilçam, Hollywood benzetmemizi absürt bulmuş olabilirsiniz; fakat inanın süreç içindeki gelişmeleri çok da farklı değil. Sonuçta, eğlencenin ve lüksün egemen olduğu şehre, fırsat özelliğinden dolayı her yıl yüzlerce yıldız adayı geliyor.

Aslında, Amerika’nın ilk filmleri 1900’lü yıllarda New York civarında sahneleniyordu. Daha sonra Kaliforniya’nın doğal yapısı ve açık havası yapımcıları bu bölgeye itti. Zamanla film yıldızlarının da bu bölgeye yerleşmesi, Hollywood’u dünyanın sinema merkezine yerleştirdi. Aslında bu anlattıklarımızın çoğunu bildiğinizden şüphem yok. Bizim asıl derdimiz, ünlü şehrin gizli kalmış, çok fazla duyulmamış yönleri. İşte öyle bir yazıyla karşınızdayız ve iddialıyız; bence Hollywood hakkında çoğu özelliği ilk defa bizden duyacaksınız.

İşte karşınızda bilinmedik yönleriyle Hollywood:

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın