63 Yıllık Hükümdarlık Hayatıyla Kraliçe II. Elizabeth Hakkında 13 Bilinmeyen Gerçek


96 paylaşım
 

Monarşik yönetimi terk ettiğimiz günden beri saray yaşantısı bizlere uzak. Dünyada ise bunu halen yaşayan milletlerin olduğu bilinen bir gerçek. Bir zamanların “üzerinde güneş batmayan imparatorluğu” İngiltere! Çoğu ülkede saray hanedanı sembolik bir anlam ifade ederken, İngiltere’de durum biraz daha farklıdır. Kral ya da kraliçenin hem sembolik hem de gerçek bir otoritesi vardır. Günümüzde bunu temsil eden kişi ise tam ismiyle Elizabeth Alexandra Mary yani Kraliçe II. Elizabeth!

II. Elizabeth, bir Kenya gezisi sırasında babasının öldüğünü ve yerine de kendisinin geçtiği haberini alır. Bu olayın yaşandığında tarihler 6 Şubat 1952’yi göstermektedir. 1953 yılında taç giymesiyle birlikte İngiltere Kraliyet Ailesi’nin lideri, kendisine bağlı 7 ülkenin de kraliçesi oldu. O tarihten beri de görevine devam etmektedir. Geçtiğimiz 2015 Eylül ayı onun için oldukça anlamlı oldu. Çünkü kraliçe Eylül ayının 9’unda dedesi ve babaannesinin rekorunu geride bırakarak Britanya’nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, dünyanın ise en uzun ömürlü kraliçesi oldu.

Kraliyet ailesi; gösteriş, ihtişam, lüks ve daha birçok zenginliği ifade eden sözcükle eşdeğerdir. Tabi ki bunlar dünyanın onları tanıdığı yüzü. Bir de bilmediğimiz, gizemli tarafları var. İşte biz de bugün sizlerle İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in çok fazla bilinmeyenlerine göz atacağız. Bakalım Kraliçe 63 yıllık saltanatına neleri sığdırmış?

İşte karşınızda Kraliçe II. Elizabeth hakkında çok fazla bilinmeyenler:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar