Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Halka Arz Lila Kağıt’ın Dahil Olacağı Endeksler Açıklandı

SPK’nın halka arz onayıyla birlikte yatırımcıların gündemine yerleşen Lila Kağıt’ın dahil olacağı endeksler açıklandı. İşte detaylar;
Yeni Halka Arz Lila Kağıt’ın Dahil Olacağı Endeksler Açıklandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Lila Kağıt (LILAK) için açıklama yaptı. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan ve talep toplama işlemlerini gerçekleştiren şirketin dahil olacağı endeksler açıklandı.

LILA Kağıt paylarının, 09.05.2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı belirtildi. Şirketin BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai, BIST Orman Kağıt Basım ve BIST Tekirdag endeksleri kapsamına dahil edileceği paylaşıldı.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 590 milyon TL, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 20 olarak dikkate alınacağı ifade edildi.

Lila Kağıt’ın halka arz sonuçları 6 Mayıs’ta açıklanmıştı. Halka arzda bireysel yatırımcılara yaklaşık 24-25 lot hisse dağıtımı gerçekleştirildi. Şirket, 9 Mayıs Perşembe günü Borsa İstanbul’da işleme başlayacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.