Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 312 Kazandıran Sanayi Şirketinden Yeni Fabrika Hamlesi

Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret bugün KAP üzerinden yatırımcılarını sevindiren bir adım atarak, planlanan fabrika yatırımı hakkında detay verdi. Ayrıntılar haberde;
Yüzde 312 Kazandıran Sanayi Şirketinden Yeni Fabrika Hamlesi
HABER GİRİŞ

Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SANFM), 8 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, planlanan fabrika yatırımıyla ilgili detayları paylaştı. Şirket söz konusu kararı, kapasite artışı hedeflerinin gerçekleştirebilmek için aldığına işaret etti.

Hem yurt içi hem de yurt dışındaki müşterin taleplerinin karşılanabilmesi ve üretim süreçlerinde kullanılan ana hammaddenin şirket bünyesinde üretilmesini sağlayabilmek amacıyla bu yatırım kararının alındığı kaydedildi.

Kararın, orta ve uzun vadeli stratejik yatırım planları doğrultusunda yeni bir fabrika yatırımı yapma hakkında olduğu belirtildi.

Bu çerçevede daha önce Sakarya Hendek 2’nci Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne yapılan başvurular neticesinde 18 bin 148,93 m2’lik bir arsanın tahsis edildiği ifade edildi.

Planlanan entegre tesisin gereksinimlerine uygun hale getirilebilmesi için söz konusu arsanın yanında bulunan 5 bin 555 m2’lik bir alanın daha şirkete tahsis edilmesi gerektiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu amaçla Sakarya Hendek 2’nci Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne başvurulduğu ve başvurunun sonuçlanmasının ardından yatırım planlamasına geçileceğinin bilgisi verildi.

Paratic Piyasalar Sanifoam Sünger Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SANFM koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 312,95 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 1,67, haftalık bazda ise yüzde 1,42 oranında yükseldi.

Gün içinde 59,9-61,9 lira aralığında işlem gören şirket payları TSİ 16.42 itibarıyla yüzde 1,42 artışla 60,85 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın