Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yarın Talep Toplamaya Başlıyor! Halka Arz Fiyatına Yorum Geldi

Talep toplamaya hazırlanan Koç Metalurji A.Ş.'nin halka arz fiyatı Alnus Yatırım tarafından uygun bulundu. Detaylar haberde...
Yarın Talep Toplamaya Başlıyor! Halka Arz Fiyatına Yorum Geldi
HABER GİRİŞ

Yatırımcılar yarın talep toplamaya başlayacak Koç Metalurji A.Ş.’yi sabırsızlıkla beklerken aracı kurumlar raporlarını yayımlıyor. Şirkete yönelik sabah saatlerinde Gedik Yatırım’dan fiyat tespit raporu gelirken, rapor paylaşımı da Alnus Yatırım’dan geldi.

Alnus Yatırım tarafından paylaşılan raporda şirket, halka arzdan elde edilecek fonun yüzde 35’inin haddehane yatırımında kullanmayı, yüzde 35’ini yenilenebilir enerji yatırımlarının finansmanında, yüzde 20’sini hammadde tedariki ve işletme sermayesi ihtiyacının finansmanında ve yüzde 10’unu mevcut üretim tesisinin modernizasyonunda kullanmayı hedefliyor.

Şirketin halka arz öncesi piyasa değerinin 10.337.286.916 TL olduğu aktarıldı.

Değerleme yöntemleriyle hesaplanan halka arz öncesi özsermaye değeri üzerinden, yüzde 30,6 halka arz öncesi iskonto oranı uygulanarak, halka arz fiyatı hisse başına 20,50 TL olarak hesaplandığı not edildi.
Şirket verilerinin gerçeği tam olarak yansıttığı ve mali veya hukuki inceleme yapılmadığı aktarıldı.

Alnus Yatırım, indirgenmiş nakit akımları yönteminde satış projeksiyonlarındaki varsayımlarının ve uç değer büyüme oranının makul olduğu düşüncesinde olduklarını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Aracı kurum raporunda şu ifadeleri not etti:

“30,6’lık iskonto oranı da göz önüne alındığında 20,50 TL olarak belirlenen halka arz fiyatının makul olduğunu düşünüyoruz.”

Bugün Gedik Yatırım tarafından paylaşılan raporda kullanılan değerleme yöntemleri sonrasında pay başına değerden yüzde 30,6 iskonto oranı uygulanarak 20,50 TL pay başına fiyat hesaplandığını not etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın